Göbekli Erkekler Dikkat ! İşte Sizi Sevindirecek Araştırma

21.06.2019
365
Göbekli Erkekler Dikkat ! İşte Sizi Sevindirecek Araştırma

Kaslı erkek vücudu kadınların beğendiği ve günümüzde en ideal olan vücut tipi gibi gösterilse de kadınlar gerçek hayatta pek de öyle düşünmüyor. ABD’de yapılan bir araştırma, kadınların erkeklerde baklava dilimi kaslar yerine ‘göbekli baba vücudu’nu tercih ettiğini ortaya koydu. İşte o araştırmanın detayları…

GÖBEKLİ BABA BEDENİ

Ülkemizde ve dünyada pek çok kadın “Göbekli erkekler mi yoksa baklava kaslı erkekler mi?” Sorusunu kaslı erkekler şeklinde cevaplıyor ancak ABD’de yapılan araştırma bunun tam tersini söylüyor.

ABD’de yapılan çalışmada hem erkekler hem de kadınlar ‘göbekli baba bedenini’ olumlu özelliklerle ilişkilendiriyor.

10 KİŞİDEN YAKLAŞIK YEDİSİ…

Araştırmaya göre kadınların büyük çoğunluğu ‘göbekli baba vücudu’nu karın kaslarına tercih ediyor.

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 61’i daha az yapılı erkek fiziğini çok daha çekici bulduğunu ifade ediyor. Ayrıca erkekler de göbekli baba vücudunun kendilerini rahatlattığını belirtiyor.

Araştırmaya katılan 10 kişiden yaklaşık yedisi fazladan 10 kilosu olan erkekleri beğendiğini itiraf ediyor.

5 KADINDAN 4’Ü İSE…

Baba vücudunu 3 yıldır araştıran merkezin çalışmasında erkeklerin yüzde 47’si vücut yapılarının, dış görünümleri üzerinde daha az etkili olduğunu düşünüyor.

‘Babası vücuduna sahip’ olan erkekler geçtiğimiz yıla göre vücutlarıyla daha mutlu olduklarını ve bu tip bir vücuda sahip olmanın yaşamlarını bir şekilde iyileştirdiğini ekliyor.

5 kadından 4’ü ise göbekli baba vücuduna sahip olmanın ‘kendi bedenine güvenen’ bir erkeğe işaret ettiğini ifade ediyor.

Bu durumda çalışma, göbekli erkeklerin baklava kaslı erkekleri geçtiğini gösteriyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.