UA-133710256-1

Göbek yağlarını eriten süper gıdalar! İşte streç film ve zencefil ile göbek eriten harikulade usul…

07.03.2019
167
Göbek yağlarını eriten süper gıdalar! İşte streç film ve zencefil ile göbek eriten harikulade usul…

Özellikle erkeklerde göbek bölgesinde biriken yağlar, erimesi en güç olanlardır. Fazla kilolu olmayan insanlarda dahi göbekte yağlanma problemi yaşanabilir. Spor ve sıhhatli besnlenmeyle verilen kilolara ek olarak bölgesel incelmede evde uygulayabileceğiniz pratik bir usul olan streç film ve zencefil ikilisi göbek yağlarınızdan kurtulmanıza dayanakçı olabilir. Bizce sınamaktan hasar gelmez… Peki yağ yakan streç film ve zencefil nasıl uygulanır? İşte bu usulle alakalı öğrenmeniz gerekenler ve yağ yakan süper gıdalar…

Fazla kilonuz olmamasına karşın sadece göbek bölgesinde biriken yağlar dahi kendinizi kötü sezmek için yeterlidir. Bunun için muhtelif usuller sınasanız da işe yaramadığını görüp bırakmak isteyebilirsiniz. Göbek yağlarını eritme mevzusunda sınayabileceğiniz ve şahıstan şahsa göre yağ yakma oranı değişen streç film ile zayıflama usulünü sizler için ele aldık.

Hem sıhhate iyi gelen hem de kilo vermeye dayanakçı olan zencefili streç film ile kullanarak incelme sağlayabilirsiniz. İşte o usul…

MALZEMELER:

  • 1 çorba kaşığı rendelenmiş zencefil veya zencefil tozu
  • 4-5 çorba kaşığı kadar beden losyonu
  • Streç film
  • Havlu

YAPILIŞI:

Zencefille streç sarma usulü için ilk evvel havluyu ılık bir su ile nemlendirin. Ardından zencefili yakalatmak istediğiniz bölgenin etrafına sarın. 5 dakika bekledikten sonra gözeneklerin yavaş yavaş açıldığını göreceksiniz. Beden losyonunu zencefille karıştırdıktan sonra göbek bölgesine hoşça yayın. Yayma operasyonu bittikten sonra streç filmi sararak en az 6 saat böyle durun. Tesirli bir netice almak için zencefilli streç film usulünü yatmadan evvel uygulayın. Hafif bir karıncalanma sezebilir, bu streç film usulünün işe yaradığını gösterir. Ancak siz yinede uzman onayı alarak denemelisiniz.

Beslenme ve Perhiz Uzmanı Neşe Ceylan, metabolizmayı süratlendiren yiyecekleri anlatırken kilo vermeye giden yolda bazı ipuçları verdi

BU GIDALARLA GÖBEĞİNİZİ ERİTİN!

Bazı gıdalar karın bölgesindeki yağların eksilmesinde faktör. İşte o gıdalar:

Yoğurt

Kefir

Kinoa

Yaban mersini

Yulaf

Chia tohumu

Yeşil çay

Yağlı tohumlar

Kompleks Karbonhidratlar

Zeytinyağı

Yazın fazla kilolalardan kurtulmanın yollarından biri de metabolizmanızı süratlendirmekten geçiyor. Süratli metabolizma cılız kalmanın anahtarı gibi görülürken, yapılan çalışmalar bazı gıdaların metabolizmayı süratlendirici tesiri olduğunu ortaya koyuyor. Beslenme ve Perhiz Uzmanı Neşe Ceylan, metabolizmayı süratlendiren yiyecekleri anlatırken kilo vermeye giden yolda bazı ipuçları verdi.

İŞTE METABOLİZMA SÜRATLENDİRİCİ GIDALAR

Koyu kahve: Kahve içeriğindeki kafein sayesinde metabolizmanın süratlenmesine ve yağ yakımına dayanakçı oluyor. Özellikle egzersizden 15-20 dakika evvel içilen şekersiz bir kahve egzersiz sırasında metabolizma süratini de çoğaldırarak, yağ yakımını sağlıyor.

Zencefil: Metabolizmayı süratlendiren zencefil, yemeklerin içerisinde de rahatlıkla harcanabilir. Yalnızca sindirime dayanakçı olmakla kalmayıp metabolizma süratini yükseltebiliyor.

Sirke: Sirke ilave edilen yemekler bedende karbonhidratların emilimini yavaşlatarak kan şekerinin ani dalgalanmalarının önlenmesine dayanakçı oluyor. Gıdaların mideye geçişini yavaşlatarak uzun vakit tok kalmayı sağlıyor.

Süt: Bedenimizin protein, yağ ve karbonhidratı yeterli dozda kapsayan en bedelli gıda kaynaklarından biri olan sütün, içeriğindeki kalsiyum sayesinde özellikle göbek bölgesindeki yağlanmayı eksilttiğine dair pozitif çalışmalar vardır. Süt ve süt mahsulleri ile yumurta, balık ve tavuk proteinden zengin yiyecekler olarak uzun vakit tok yakalıyor ve kilo vermeye dayanakçı oluyor.

Karabiber: Karabiber metabolizmayı süratlendiren alkoloidpiperin isminde bir bileşik kapsıyor. Özellikle yemeklerle beraber öğütülerek harcanan karabiber metabolizmanın süratlendirilmesine ve tuzla beraber alınan sodyum ölçüsünün eksiltilmesine katkıda bulunuyor.

Yeşil çay: Yeşil çay metabolizmayı süratlendirdiği düşünülen epigallokateşingallat polifenolünü kapsıyor. Bu bileşik, tok sezmemizi sağlayan hormonun çoğalışından da sorumlu.

Yüksek kafein içeriği ile beraber günde 2-3 fincan harcayarak bedenin daha fazla çalışmasına ve daha fazla kalori yakımına dayanakçı oluyor.

Acı biber: Acı bibere acılığını veren kapsaisin beden sıcaklığını yükselterek iştahın frenlenmesine ve tokluğun uzamasına, metabolizmayı süratlendirerek, yakılan kaloriyi artırmaya dayanakçı oluyor.

Chia tohumu tok yakalıyor

Yüksek ölçüde beta-glukan lifi ve iyi bir nebatsal protein içeriği sayesinde kahvaltıda harcayacağınız yulaf, aynı zamanda uzun vakit tok ve enerjik kalmanıza dayanakçı oluyor. Kuru meyveler ile tatlandırıp süt ile tüketebilirsiniz.

Pek çok bireyin adını dinlemediği chia tohumu ise, sütten daha fazla kalsiyum, somondan daha fazla omega 3, yeşil çaydan daha fazla antioksidan kapsayan nane ailesinden bir nebatın tohumu. Tok yakalama özelliğine de sahip. Günlük beslenmenin bir parçası haline getirerek günde bir iki yemek kaşığı kullanabilirsiniz.

Bir dilim çikolatalı pastayı yakmak için 2,5 saat hareket edin!

Perhiz yaparken canınız çok sürükleyip de karşı koyamadığınız bazı gıdalar, yüksek kalorileri ile sonradan siz kilo olarak geri dönebiliyor. Bu noktada, aldığınız kalorileri yakmak için bazı püf noktaları imdadınıza yetişebilir.

Baklava: 40 gramlık bir dilim baklavayı harcamanın faturası 240 kalori. Onu yakabilmek için 1 buçuk saat durmaksızın dans etmek gerekiyor.

Sucuklu yumurta: Pazar kahvaltısında sucuklu yumurtaya karşı koyamadınız ve 150 gramlık 1 porsiyon kızarmış sucuklu yumurta yediniz. Bütün 363 kalori almış oluyorsunuz. Bu kalori için 1,5- 2 saat arası yüzmeniz gerekiyor.

Şekerli Sütlü kahve: 1 fincan sıradan yağlı süt ile şekerli sütlü kahve içtiğinizde 150-160 kalori almış oluyorsunuz. Onu yakabilmek için 45 dakika tempolu yürümelisiniz. Yoksa her gün harcadığınız bir fincan kahve, size kilo olarak geri dönecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.