Göbek Şekliniz Sağlığınız Hakkında Ne Diyor ?

08.10.2019
34.170
Göbek Şekliniz Sağlığınız Hakkında Ne Diyor ?

Bilim adamları sizin göbek şeklinizle sağlık durumunuz arasında inanılmaz bir ilişki buldular. Sağlığınız hakkında çok fazla bilgi sağlayabileceğiniz 4 çeşit göbek türü vardır. Ne tür bir göbeğiniz var? Hadi bulalım.

1. Küçük ve şişmiş form: Bu formunuz varsa, virüslere ve bakterilere karşı daha savunmasızsınız demektir. Sonuç olarak, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için daha fazla yiyecek ve içecek tüketmeye başlamak çok önemlidir.

2. Gizli göbek: Bu göbek biçimine sahip kişiler, sindirim problemleri geliştirmeye daha eğilimlidir. Ayrıca, bu tür göbeği olan insanlar, en sık, obezite muzdarip. Dahası, diğer bireylerin aksine, bu forma sahip olanlar depresyona girme şansı daha yüksektir.

3. Badem formu: Bu form kas problemlerini ve kemik ağrısını gösterir. Eğer buna sahipseniz, şiddetli migrenlere daha fazla maruz kalabilirsiniz ve dahası, bu yapıya sahip olan göbek kırılgan kemiklerin bir işareti olabilir.

4. “U” formu: Bu göbek formuna sahipseniz, cilt ve böbrek hastalıklarına yatkın olduğunuz anlamına gelir. Ek olarak, konjenital defektler göbeğin bu şeklinden kaynaklanabilir.

Göbekinizde herhangi bir değişiklik olduğunu fark ederseniz, doktorlar acilen rutin bir kontrole gitmenizi önerilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.