Göbek Deliğimizi ve Kulaklarımızı Şimdiye Kadar Yanlış Temizliyormuşuz

27.09.2021
790
Göbek Deliğimizi ve Kulaklarımızı Şimdiye Kadar Yanlış Temizliyormuşuz

Sadece göbek deliğinde yaşayan yaklaşık 2.368 bakteri türü vardır, muhtemelen daha fazladır, ancak hijyeni genellikle ihmal edilir. Kulak kiri temizlemek için pamuklu çubuk kullanmak aslında tehlikeli ve gereksizdir. Görünüşe göre, vücut parçalarımızı baştan beri yanlış şekilde temizliyoruz ve yarardan çok zarar veriyoruz.

1. Göbek Deliği

Çoğumuz genellikle göbek deliğinin temizliğini görmezden geliriz ya da yanlış şekilde temizleriz. Göbek deliğinizin haftada bir ve belirli bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Bir pamuklu çubuğu biraz alkole batırın ve iç kısımları temizlemek için kullanın. Pamuklu Çubuk temiz çıkana kadar tekrarlayın. Sürtünme alkolünden kurtulmak için taze bir bezle takip edin. Vücut losyonu kullanmaktan kaçının.

2. Kulaklar

Bunu söylemeye gerek yok ama kulak kirinizi temizlemek için tırnaklarınızı veya başka sivri uçlu şeyleri kullanmak kesinlikle tehlikeli. Bunun yerine, ağdayı yumuşatmak için birkaç damla bebek yağı veya gliserin uygulayın. 1-2 gün sonra, bir damlalık veya kauçuk ampul şırıngası kullanarak ılık suya yavaşça dökün. Suyun dışarı çıkması için başınızı diğer tarafa çevirin. Bir havluyla silin ve işlemi gerektiği kadar tekrarlayın. Kulağınızın dış alanını temizlemek için bir bez de kullanabilirsiniz.

3. Dil

Uzmanlara göre dili temizlemenin en etkili yolu dilinizi kazımak. Dilinizin de dişleriniz kadar sık ​​temizlenmesi gerekir. Dilinizin arkasına bir kazıyıcı yerleştirin ve hafifçe bastırarak yavaşça öne getirin. Öğürmek istiyorsanız, dil kazıyıcının yerleşimini gerektiği sıklıkta ayarlayarak bundan kaçının.

4. Dirsekler

Dirseğinizi koyulaştıran ölü deri hücrelerinin birikmesini önlemek için, onları haftada bir veya iki kez pul pul dökmeniz önerilir. Ev yapımı kesenizi kullanabilir veya mağazadan bir tane satın alabilirsiniz, ancak buradaki anahtar dairesel hareketlerle yumuşak bir şekilde ovalamak. Çok fazla baskı sadece durumu daha da kötüleştirecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.