Geliştirdiği Mahsulle Milyonlarca Kadının Yaşamını Kurtaracak

20.02.2019
72
Geliştirdiği Mahsulle Milyonlarca Kadının Yaşamını Kurtaracak

Kanserle çaba etmiş veya kanserle çaba eden bir yakını olanlar, hastalığın insanları ne kadar negatif etkilediğini bilirler.

Julian Rios Cantu henüz 13 yaşındayken annesine me-me kanseri teşhisi koyuldu. Annesinin teşhisine çocuk bir cinsli inanamadı.

Me-me kanserine karşı savaş açmak ismine kendi başına bir mahsul geliştirdi. Şimdi milyonlarca kadının me-me kanserine erken teşhis koyulması için uğraşıyor.

Şu anda 18 yaşında olan Julian kanser teşhisinin erken koyulabilmesi için şahane bir mahsul ortaya çıkardı. Fikir sahibi kendisi olsa da üç dostundan daha teknik mevzuda dayanak aldı. Hep birlikte Higia Technologies ismini verdikleri minik işletmeyi kurdular. Özel olarak ürettikleri süt-yen, me-me kanseri erken teşhis edebiliyor.

Mahsul süratle yayılıyor

Me-me kanserinde erken teşhis son derece ehemmiyetli. Julian’ın annesi me-me kanseriyken işlemle iki me-mesi de alındı. Neyse ki anne yaşamda kaldı.

Süt-yende yer alan 200’den fazla sensör sayesinde me-medeki anormallikler farkedilebiliyor. Evrensel Student Entrepreneur Awards adındaki teşebbüsçü talebelerinin projelerini sunduğu müsabakadan da 20 bin dolarlık para mükâfatı kazandılar.

Süt-yeni haftada yalnızca bir defa 60 ile 90 dakika arasında takmanız gerekiyor. Me-meden oluşan ur kan akışını yavaşlattığından süt-yen bunu sensörleriyle farkedebiliyor. Üstelik süt-yen için hazırlanmış bir uslu telefon uygulaması da var. En minik bir farklılıkta telefonunuz size haber veriyor. Erken teşhisle de yaşamınız kurtuluyor.

Julian ve dostlarına böyle hoş ve hayırlı bir işe imza attıkları için teşekkür ediyoruz.

Süt-yenin tanıtım videosunu izleyin:

Kanserde bildiğiniz gibi erken teşhis yaşam kurtarıyor. Hastalanabilirsiniz diye korkup hekime gitmemek yapacağınız en büyük kusur olur.

Annesinin meme kanserine tutulmasının ardından hiçbir kadının meme kanserine tutulmaması için meme kanserine savaş açan çocuğun buluşunu paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.