Gece yediğinizde fayda sağlayacak gıdalar

19.02.2019
52
Gece yediğinizde fayda sağlayacak gıdalar

Akşamları emin bir saatten sonra bir şeyler yemek, bedeninize hasarlı olabilir ve kilo almanızı sağlar. Ancak paylaştığımız bu yiyecekleri gece harcarsanız, bedeninizi hem arınacak hem de kilo verdirecek. Buradaki yiyecekleri harcarken bir uzmana sormayı unutmayın. Ayrıca ölçüsüne ve alerjiniz olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var. İşte o gıdalar…

Domates

Domatesin gıda kıymeti oldukça yüksektir ve içerisinde bol ölçüde antioksidanlar bulunur. Sıhhatli bir akşam yemeği için domates ile protein harcamak, sizin için müthiş oalcaktır. Aynı zamanda domatesi gece harcamak, kilo vermenize dayanakçı olur ve iltihaplanma ve akışkan yakalanması ile gayret eder

Enginar

Karaciğer arkadaşı enginar akşam yemeği ve gece atıştırmalığınız için müthiş bir alternatif olacaktır. Karaciğerinize detoks tesiri sağlayarak, gece harcadığınızda da bu tesir devam eder.

Karpuz

Karpuzun içi lif ve su doludur. Uyumadan evvel karpuz yemek dümdüz bir karna sahip olmasının yanında, bedeninizde fazla ölçüde bulunan akışkanların giderilmesi için lüzumlu olan bir mineraldir.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz, A, B kompleksi, C ve E vitaminleri kapsar, aynı zamanda çinko ve potasyum gibi mineraller ile doludur. Kuşkonmazı geceleri istediğiniz kadar tüketeblirsiniz.

Zeytinyağı

Gerçek sızma zeytinyağında bulunan oleik asit gibi yağ asitleri özellikle karın bölgesinde bulunan daha dayanıklı ve ayrılınması güç olan yağların ufalanmasına dayanakçı olur. Gece uyumadan evvel meşrubatınız bir kaşık zeytinyağı ile karın yağlarının erimesini sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.