Fıstık Ezmesinin Kadınlar Üzerindeki İnanılmaz Etkileri

04.01.2020
16.544
Fıstık Ezmesinin Kadınlar Üzerindeki İnanılmaz Etkileri

Kilo kaybı, meme kanseri önleme, uykusuzluk azaltma ve çok daha fazlası – fıstık ezmesi vücutta birçok olumlu değişikliği teşvik edebilen doğal bir hazinedir! Vücudunuzun istediği yararlı vitaminler, mineraller, sağlıklı yağlar ve elementlerle doludur. Yapmanız gereken tek şey ılımlı bir şekilde tadını çıkarmak ve sonuçları yakında göreceksiniz.

1. Meme kanseri riskini azaltmaya yardımcı olur.

Fıstıklardaki doğal proteinler ve doğal yağlar, kanser gibi meme hastalıkları riskini önemli ölçüde azaltabilir. Bu, Meme Kanseri Araştırma Vakfı ve ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan bir çalışma ile desteklenmiştir. Bu ürünü günlük olarak yemenin vücudunuz ve özellikle göğüsleriniz üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Yani, alerjiniz yok, menünüze eklediğinizden emin olun.

2. Kilo kaybını artırır.

Fıstık ezmesinin, çok yağlı olduğu düşünülen birçok diyet planından haksız yere çıkarıldığı ortaya çıkıyor. Bunun yerine, fıstık ezmesi protein, lif ve beslenme için harika bir kaynaktır. Kan şekeri seviyelerini değiştirmez ve vücudunuza sağlıklı elementler sağlar. Haftada 2 kez 2 yemek kaşığı tüketmek kilo alımında azalmaya neden olabilir.

3. Stres seviyelerini azaltır

Stres hormonu kortizol seviyelerini normalleştirmeye yardımcı olabilecek beta-sitosterol adı verilen bir bitki sterol içerir. Sağlıklı yağları, antioksidanları, demir, magnezyum, kalsiyum ve C vitamini, vücudunuzdaki bu elementlerin eksikliğini telafi etmenize yardımcı olur, bu da kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, en sevdiğiniz atıştırmalıkla birlikte, ruh haliniz üzerinde daha iyi bir etkiye sahip olacaktır.

4. Beyin aktivitesini ve hafızayı destekler.

Yer fıstığı içindeki E vitamini , çinko, magnezyum ve niasin beyin aktivitesini destekler. E vitamini, özellikle yaşlı insanlar için belleği artırabilir. Alzheimer hastalığının ılımlı hale gelmesine yardımcı olduğu bile bulunmuştur. Yani, bir kavanoz fıstık ezmesi sevgili büyükanne ve büyükbabanız için iyi bir atıştırmalık olabilir!

5. Bir egzersizden sonra kasların iyileşmesine yardımcı olur.

Harika bir egzersiz öncesi ve sonrası besindir. Yağları ve karbonhidratları sizi tüm seans için yeterli enerjiyle dolduracaktır . Ayrıca kas sağlığında iyileşme açısından anahtar rol oynayan potasyum açısından da zengindir. Ayrıca, ağrıyan kaslara ve kramplara sahip olmanızı engelleyebilir, böylece egzersiz seansınız bir zevke dönüşecektir.

6. Tansiyonunuzu kontrol eder.

Potasyumun bir harika özelliği – kan basıncınızı düşürebilir . Bu etki, fıstıkların zengin olduğu bir başka element olan magnezyum ile desteklenir. Bunun sizin için çalıştığından emin olmak için, bu ürünün tuzsuz bir versiyonunu aramanız gerekir.

7. Diyabet geliştirme şansınızı azaltır

Fıstık ezmesinin bir başka şaşırtıcı özelliği – diyabet riskini azaltabilir . Evet, yer fıstığı çok fazla yağ içerir, ancak bunlar doymamış yağlardır ve sizin için sağlıklıdırlar. Glikoz ve insülin stabilitesini geliştirebilirler. Harvard Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda, şaşırtıcı sonuçlar elde ettiler – fıstık ezmesi tüketen kadınlar, daha önce hiç yemeyenlere kıyasla% 21 azalmış diyabet riskine sahipti.

8. Daha iyi uyumanıza yardımcı olur

Fıstıklardaki triptofan adı verilen amino asit , uyku hormonu, melatonin ve mutluluk hormonu serotonini artırır . Sizi sakinleştirir, vücudunuzun süreçlerini yavaşlatır ve iyi bir gece uykusunu teşvik eder. Yine de, çok fazla yemeye gerek yoktur – sadece birkaç yemek kaşığı yeterli olmalıdır.

9. Hamile anneler için iyidir.

Hamilelik sırasında fıstık ezmesi yemenin de fetus üzerinde olumlu bir etkisi olabilir gibi görünüyor . Fetüsün toleransını artırabilir ve uterodaki fındık alerjilerinden korumaya yardımcı olabilir. Ayrıca, yer fıstığının yararlı unsurları annelerin sağlığına fayda sağlayacaktır.

Fıstık ezmesi yemekten hoşlanır mısınız? Tatlı diş listenizde başka hangi tatlı yiyecekler var? Tercihlerimizi yorum bölümünde paylaşalım!

YORUMLAR

  1. ALİ HASDOĞAN dedi ki:

    Bilgilendirmeniz çok yararlı. Minnettarım.

    1. Admin dedi ki:

      Rica Ederiz Ne demek..