Faydalarını Görünce Artık Hep Bu Şekilde Uyuyacaksınız

03.12.2021
1.458
Faydalarını Görünce Artık Hep Bu Şekilde Uyuyacaksınız

Muhtemelen günün sonunda en çok sabırsızlıkla beklediğimiz anlardan biri de uyku vaktidir. Ancak fizyolojik bir ihtiyaç olmasına ve her gün yapmamıza rağmen beşikte olduğumuzda dinlenmemizi ve duruşumuzu etkileyebilecek kötü alışkanlıklar vardır.

1. Duruşunuzu iyileştirmeye yardımcı olur

Bazı uyku pozisyonları omurgamız için diğerlerinden daha iyidir, bu nedenle vücudumuzu nasıl konumlandırdığımız çok önemlidir. Araştırmalar , yatakta asimetrik olarak yatarsak, omurgamızın yapısına zarar verebileceğini göstermiştir. Bu nedenle, öyle tavsiye biz cenin pozisyonunda uyurken bu simetrik konumda hareketsiz hale bize yardımcı olacak şekilde, dizler arasına bir yastıkla uyumak için.

2. Siyatik ve bel ağrısını önler

Bazı insanlar kronik sırt ağrısı ile yaşarlar . Ancak bacakların arasına bir yastık yerleştirmek , pelvis ve kalçaların hizalanmasına da yardımcı olabilir , bu da kompresyonu ve sonuç olarak, özellikle uyurken vücudun zayıf ağırlık dağılımından kaynaklanan bu bölgedeki sürekli rahatsızlığı azaltır.

3. Hamilelikte uykuyu daha rahat hale getirir

Sağ veya sol tarafınıza yatmayı tercih etmenizden bağımsız olarak, uzmanlar , omurgayı nötr bir konumda tutarak, ağırlığı dağıtmak ve sırt gerginliğini azaltmak için bir yastık kullanmanın çok yardımcı olabileceği gebelik döneminde yanınızda uyumanızı önerir. konum. Piyasada bu amaca özel tasarlanmış, vücuda uygun C ve U şeklinde modeller bulunmaktadır.

Yastığı doğru yerleştirin

  • Yatmadan önce cenin pozisyonunda yatın.
  • Yatarken beliniz ile şilte arasında boşluk kalmasından kaçının .
  • Kalçalarınızı aynı hizada tutmak için yastığı uyluğunuzun üstüne yerleştirin.
  • Üst diziniz öne gelecek şekilde uyumayı tercih ediyorsanız, 2 yastık kullanmayı düşünün.

Herhangi bir rahatsızlık durumunda, en iyi seçeneğin her zaman tıbbi uzmanınıza danışmak olduğunu unutmayın.

Bacaklarınızın altına da koyabilirsiniz.

Sırt üstü uyumayı tercih ediyorsanız, uyurken omurganızı desteklemek için bir yastık veya minder de kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda sırt ağrısını azaltmaya da yardımcı olacaktır. Her iki tarafta da ağrınız olsa bile, sırtınızı nötr bir pozisyonda tuttuğu için bu pozisyon uyumak için yanınızda olmaktan daha iyi olabilir.

Belinizi desteklemek için bir havlu veya başka bir küçük yastık da kullanabilirsiniz, böylece vücudunuz hizalanır, ağırlığınızı eşit olarak dağıtır ve uyurken yatakta hareket etmenizi veya yuvarlanmanızı engeller.

Hangi pozisyonda uyuyorsun? Değiştirirsen daha iyi dinlenebileceğini düşünüyor musun?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.