Farklı ağrı çeşitleri için doğal yöntemler

02.05.2019
58
Farklı ağrı çeşitleri için doğal yöntemler

Zaman zaman ilaçlarımızı aksattığımız veya ilaçsız, doğal usullerle sızılarımızı geçirmek istediğimiz oluyor. Peki, bu gidişatta yapılabilecek püf noktalar hangileri? İşte cevaplar…

Migren bulgularını gevşetmek için daha fazla su için

Uzmanlar, içtiğiniz suyun her 2 saatte bir, bir bardak sudan daha az olmamasını öneri ediyor. Bedendeki cılız bir akışkan ve elektrolit dengesi, sistemlerinin doğru biçimde çalışmasına izin vermez. Yeterince su içmek dehidratasyonla gayret etmenize ve migren semptomlarınızı gevşetmenize takviyeci olacaktır.

Sırt sızısını gidermek için germe hareketleri yapın

Rahat giysiler giyin ve yoga matı hazırlayın. Yapabileceğiniz muhtelif germe egzersizlerini uygulayın. Germe, omurganızı destekleyen adalelerdeki gerginliği özgür bırakır.

Diş sızısını yatıştırmak için nane çayı için

Bir çay kaşığı kuru nane yaprağını bir bardak kaynar suya koyun ve 20 dakika bekletin. Ayrıca ılık, ıslak nane çay poşetleri sızılı bir diş üzerine koyabilir ve sızı eksilinceye kadar birkaç dakika bekletebilirsiniz. Nane, yatıştırıcı ve sızı giderici özelliklere sahip bir bitkidir.

Boğaz sızısını yatıştırmak için bitter çikolata tüketin

Öksürüyorsanız ve boğazınızın sızılı olduğunu düşünüyorsanız, bir parça bitter çikolata alın. Bunun için, içinde çok ölçüde kakao bulunan bir çikolata seçin. Bilim adamlarına göre, çikolata öksürüğü bastırabilir ve ananesel ilaçlardan daha faydalıdır.

Kramplardan kurtulmak için ısı uygulayın

Spazmları veya adale kramplarını gidermek için sıcak su torbası kullanın. Isı adalelerin rahatlamasına takviyeci olur , sızıyı gevşetir ve rahatsızlığı giderir.

Regl sızısını gevşetmek için muz tüketin

Regl sancısı artık sizin için dayanılmaz bir hale gelmişse, muz buna takviyeci olabilir. Muz, potasyum ve B6 vitaminleri bakımından zengindir. Ve adale kramplarını azaltır.

Sızıyla savaşmak için yürüyüşe çıkın

Egzersiz yapmak, sizin için en bereketli olanıdır. Fiziksel etkinlik, sızı hissini eksilten endorfin veya beyin kimyevileri salgılar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.