Evliliğinizi Ve İlişkinizi Daha Güçlü Hale Nasıl Getirebilirsiniz

04.11.2019
2.054
Evliliğinizi Ve İlişkinizi Daha Güçlü Hale Nasıl Getirebilirsiniz

Birçoğumuz birisiyle yaşlanmak istiyor, ancak araştırmalar evlilik oranlarının azaldığını gösteriyor, bu da çoğumuzun uzun süreli bir ilişkinin bir efsane olduğunu ya da buna değmeyeceğini düşünüyor. Ancak, bu kesinlikle doğru değil. Aşk ve ilişkiler karmaşıktır, ancak en iyi sonucu aldığımızdan emin olmak için uygulamaya koyabileceğimiz pratik ve kolay romantik ipuçları vardır.

1. Her zaman paylaştığınızı unutmayın.

Küçük bir rüyanın paylaşılması, aynı amaç için bir araya gelmenizi sağlar. Çocuklarla ya da yeni bir araba ile Disneyland gezisi için para biriktirmeyi düşünün. Belki de odanızı yenilemeyi ya da evde bir aile birleşimi planlamayı umuyorsunuz. Her iki şekilde de paylaşmak ve umutlara ve hayallere doğru çalışmak sizi bağlı ve mutlu tutmak için olumlu bir yoldur.

2. Eşinizin basit dilekleriyle ilgili ayrıntıları yazın.

Doğum günleri için ne istediklerini her zaman unutursanız, bu sorunun ve daha fazlasının çözümü olabilir. Eşiniz ziyaret etmek istedikleri yeni bir restorandan, galaya bekledikleri bir filmden veya satın almak istedikleri bir şeyden bahsettiğinde, bunu bir yere not edin. Cep telefonunuzda bir not olarak saklayabilir ve bir tarihte çıkarmak ya da bir yıldönümü hediyesi almak istediğinizde bakabilirsiniz.

3. Ruhun için küçük sürprizler planla.

Bir ilişkinin ilk aylarından sonra, kıvılcımlar daha az uçar ve eşinize alışmaya başlayabilirsiniz. Artık onları sevmediğin anlamına gelmez, ama şimdi daha kararlısın. Gerçek aşk sadece bir tutku değil, aynı zamanda her gün o kişiyle olmayı seçtiğiniz bir irade eylemidir. Ancak bu, kıvılcımların arada bir hala uçmaması gerektiği anlamına gelmez. Eşinize en sevdikleri tatlıyı şaşırtın, zorlu bir günün ardından sıcak bir banyo hazırlayın ya da görmek istedikleri filme bilet alın (ki defterinize not edin).

4. Bir tartışma sırasında, bazılarının sizin suçunuz olabileceğini düşünün.

Tartışıyorsanız ve işlerin kontrolden çıktığını anlarsanız, 20 dakika boyunca farklı odalara gidin. Bu size hem sakinleşmeniz hem de daha önemlisi, zamanla savaşmanıza neden olan duruma katkıda bulunmuş olabileceğinizi düşünmeli ve yansıtmalıdır. 20 dakika geçtikten sonra, masaya biraz tevazu getirin ve birbirlerine nerede yanıldığını düşündüğünüzü söyleyin, özür dileyin ve soruna birlikte bir çözüm bulmaya çalışın.

5. 3-1 yöntemini uygulayın.

Bazen ruh eşinizin ne yapmak istediğini her zaman yaptığınızı düşünüyorsanız, bu yöntemi deneyin. Tiyatroya gitmek istediğini söyle. Biriniz, görmek istedikleri 3 filmi seçebilir, diğeri ise bu 3 seçenekten en çok beğendiği filmi seçebilir. Bu şekilde, karar vermek için birlikte çalıştınız ve her ikisi de ne yapılacağını seçtiniz.

6. Birbirinizi özlemek için biraz zaman ayırın.

Ortağımızla geçirdiğimiz boş vakti harcarsak, kendi başımıza yapmaktan hoşlanmayacağımız bir şey olabilir. Pedikür yapmayı, kız arkadaşınızla kahve içmeyi veya annenizle buluşmayı düşünün. Yeniden şarj etmek için, özellikle içe dönükler için ayrı olarak zaman harcamamız gerekir. Bu şekilde, eşinizi özleme, şarj etme ve daha taze bir tavırla onlara geri dönme şansına sahip olacaksınız.

7. İyi haberin taşıyıcısı olarak yasaları ile işleri kolaylaştırın.

Kurallara uymak zor olabilir, ancak ruh eşiniz onlara bayılıyor ve onlarla iyi geçinirseniz sevinir. Olumlu haberi her zaman söyleyen biri olarak işleri kolaylaştırmaya çalışın. Onları akşam yemeğine davet eden, Noel için sahip olduğunuz eşsiz vazo için teşekkür eden ve o Pazar öğle yemeğinin davetini kabul eden kişi olabilirsiniz. Eşinizin olumsuz iletişimi ele almasına izin verin ve tombala gecesine katılmak istemediğiniz veya hafta sonları için aracı ödünç vermediğiniz için özür dileyen kişi olun.

8. Karşılıklı bir proje üzerinde birlikte çalışın.

Birlikte ikiniz birlikte oluşturun, böylece takım çalışmasında uzman olursunuz. Ev yapımı bir yemek hazırlamak, evi yeniden dekore etmek veya ön kapıyı boyamak kadar basit bir şeyden bahsediyoruz. İkinizin birlikte bir şeyler başarması önemlidir. Belki başka bir dil dersine kaydolmak veya bir yarışmaya katılmak iyi olur.

9. Sarılın! Tek başına fiziksel temas sizi aşık hissetmenize neden olabilir.

İnsan dokunmatik o böylece güçlü iletişim kelime etmeden aşkı. Dahası, kucaklaşmak , aynı zamanda “aşk hormonu” olarak da bilinen oksitosin salınıyor . Bu madde sizi ve eşinizi mutlu, güvenli ve bağlı hissetmenizi sağlar – kısacası, sizi aşık hissetmenizi sağlar. Yanınızdaki başka bir gün için eşinize teşekkür etmek için bu anı kullanın. Bu sadece ruh eşinize daha derinden değer vermenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda karşılığında kendinize daha değerli hissetmenizi sağlayacak. Artı, çalışmalar şükranları ifade etmenin gerçekten de mutlu olduğunu gösteriyor.

10. Eşinizin sevdiği aktivitelerle dolu bir gün geçirmesine izin verin.

Bazen, başka şeylerden bir gün ayırın ve sizi ilgilendiren bir şey olmasa bile, eşinizle sevdiklerini yapmak için biraz zaman geçirin. O zaman geç ve kendi gününü kutla. İkiniz de birbirinizi daha iyi tanıyacaksınız ve kim bilir, belki birlikte pratik yapmaya başlayabileceğiniz yeni bir hobiye kavuşacaksınız.

Bu romantik ipuçlarından herhangi birini pratik yaptınız mı? Bir ilişkiyi güçlü tutmak için öneriniz nedir? Bilgeliğinizi yorum bölümünde paylaşın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.