Evinizdeki Malzemeler İle Kötü Kokuları Gidermenin Basit Yolları

25.08.2020
119
Evinizdeki Malzemeler İle Kötü Kokuları Gidermenin Basit Yolları

Arada bir tozu silmek ve zemini silmek, evinizin daha temiz ve daha iyi kokmasına yardımcı olmaz. Bazı hoş olmayan kokular mobilyalara, ev aletlerine, elektronik cihazlara ve hatta kendi yataklarınıza bile yapışabilir. Neyse ki, neredeyse herkesin evinde bulunan sıradan malzemeleri kullanarak hepsini temizlemek çok kolay!

1. Mutfağınızın her yerinde hoş bir koku yaymak için portakal kabuklarını kullanın

Koku narenciye bir ruh halini kaldırma etkisi sağlar ve stresi azaltmak ve aynı zamanda mutfak için mükemmel oda parfümü var olabilir. Bir gece portakal kabuğunu kurutun ve ocakta veya kibrit ile yakın. Bu, mutfağınızı anında uzun süre dayanacak hoş bir aroma ile dolduracaktır.

2. Kabartma tozu kullanarak buzdolabınızdaki kokulardan kurtulun

Buzdolabınızda her türlü yemek kokusu birikebilir. Çoğu zaman, buzdolabı spreyleri kokudan kurtulmak yerine kokuyu gizler. Bu durumda kabartma tozu , inatçı kokuları emdiği ve etkisiz hale getirdiği için daha etkili çalışır. Buzdolabınıza açık bir kutu karbonat koyun ve yılda bir değiştirin.

3. Mikrodalgadan gelen kötü kokulara karşı savaşırken limonları kullanın

Konu temizlik olduğunda limonlar sadece vazgeçilmez yardımcılardır ! Kokuyu mikrodalgadan çıkarmak için bir kaseye yarım bardak su dökün. Bir limonu ikiye bölün, suyunu kaseye sıkın ve yarımları da oraya koyun. Yaklaşık 5 dakika yüksek mikrodalga fırında. Bundan sonra kapıyı henüz açmayın, ancak birkaç dakika daha içeride kalmasına izin verin. Bundan sonra, kaseyi çıkarın ve mikrodalgayı silin.

4. Çöp öğütücünüzdeki kokuyu narenciye ile etkisiz hale getirin

Bir limon veya portakal alın ve dilimler halinde kesin , imha işlemini açın ve narenciye parçalarını birer birer koymaya başlayın. Narenciye parçaları, öğütücünün bileşenlerini temizlemeye ve hoş bir koku sağlamaya yardımcı olacaktır. Narenciyen yoksa ama şeftalin varsa çekirdekleriyle birlikte kullanabilirsin. Bu, sıkışmış yiyecek parçalarının yerinden çıkarılmasına yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.