Evinizde Yapabileceğiniz Yaşlanmaya Karşı Ev Yapımı Krem

25.10.2019
882
Evinizde Yapabileceğiniz Yaşlanmaya Karşı Ev Yapımı Krem

El cildi çeşitli faktörlerden etkilenir: Uzun süreli güneşe ve soğuğa maruz kalma, yoğun deterjan kullanımı. Krem size genç cildi nemlendirir, sağlıklı ve güzel verir ve yeni ve gelişmiş formülasyonlar pigmentasyon lekelerini ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olarak ellerinizin daha genç görünmesini sağlar. Bulaşık deterjanı, temizlik çözeltileri ve sıcak su ellerinizin cildi için çok zararlı olduğu için çeşitli işleri yaparken daima eldiven kullanmalısınız. Soğuğa maruz bırakma, ölçünün ötesinde kurutulur ve belirli kremlerin kullanımı, yumuşamalarını sağlamak için yeterli değildir.

Bir çoğumuz cilt bakımı kırışıklıkları ve mümkün olduğu kadar geciktirme konusunda endişeliyiz, ancak ne yazık ki yaşlanma belirtileri gösteren ilk ellere dikkat etmiyoruz. Her gün her türlü olumsuz etkenler “kötüye kullanılır”: sıcaklıklar (yaz ya da kış olsun), kimyasallar içeren deterjanlar, sabunlar, ev veya ofis suyunu çok sıcak kullanıyoruz ve hatta bakım ritüelimiz eksik. Kış el bakımı sadece belirli kremlerin kullanımı değil, aynı zamanda evde yapılan tedavilerin uygulamasıdır! Uzmanlar ellerini ihmal etmenin erken yaşlanmaya yol açabileceğini söylüyorlar (şüphesiz, kadınların hala güzel yüzlerini gördüklerini, ancak yaşlarına ihanet eden kırışık elleriyle!). Bu sorunu önlemek için ellere daha fazla özen göstermeliyiz. Cilt ellerini terk etmeye başladığında, kollajen üretimini uyaran ve cilt elastikiyetini geri kazandıran bir krem ​​kullanmalısınız. Retinol gibi bileşenler bulun, ancak fazla miktarda yer almamaya dikkat edin, çünkü tahrişe neden olabilirsiniz. Belirgin damarlar, kadınların artık sık sık karşılaşmadığı bir başka problemdir. Yaşlanma belirtilerini örtmenin tek yolu, yüksek gizlenme gücüne sahip düzeltici kremlerdir. Tek dezavantajı, ellerini her yıkadığınızda tekrar uygulamak zorunda olmanız. Kuru cilt son derece nahoş olduğu bulundu. Bu nedenle günlük peeling kremini nazikçe kullanmanız ve nemlendirmeniz önerilir. Saldırı yapan çeşitli eylemlere maruz kalmak, cildin duyarlı hale gelmesini ve hızla kurumasını sağlar.

Belirgin damarlar, kadınların artık sık sık karşılaşmadığı bir başka problemdir. Yaşlanma belirtilerini örtmenin tek yolu, yüksek gizlenme gücüne sahip düzeltici kremlerdir. Tek dezavantajı, ellerini her yıkadığınızda tekrar uygulamak zorunda olmanız. Kuru cilt son derece nahoş olduğu bulundu. Bu nedenle günlük peeling kremini nazikçe kullanmanız ve nemlendirmeniz önerilir. Saldırı yapan çeşitli eylemlere maruz kalmak, cildin duyarlı hale gelmesini ve hızla kurumasını sağlar. Belirgin damarlar, kadınların artık sık sık karşılaşmadığı bir başka problemdir. Yaşlanma belirtilerini örtmenin tek yolu, yüksek gizlenme gücüne sahip düzeltici kremlerdir. Tek dezavantajı, ellerini her yıkadığınızda tekrar uygulamak zorunda olmanız. Kuru cilt son derece nahoş olduğu bulundu. Bu nedenle günlük peeling kremini nazikçe kullanmanız ve nemlendirmeniz önerilir. Saldırı yapan çeşitli eylemlere maruz kalmak, cildin duyarlı hale gelmesini ve hızla kurumasını sağlar.
Birçoğumuz cilt bakımı kırışıklıkları ve mümkün olduğu kadar geciktirme konusunda endişeliyiz, ancak ne yazık ki yaşlanma belirtileri gösteren ilk ellere dikkat etmiyoruz. Uzmanlar ellerini ihmal etmenin erken yaşlanmaya yol açabileceğini söylüyor. Bu sorunu önlemek için ellere daha iyi bakmalıyız. Bakım ve tam hidrasyon sağlamak ve erken yaşlanmasını önlemek için el, bu mucize merhem kullanın.

Adımlar:

1- Önce bir litre ılık suda 2 çorba kaşığı tuz çözülür ve bu solüsyonda 10 dakika bekletilir.
2- Daha sonra ellerinizi bir havluyla silin ve şunlardan oluşan bir merhemle fırçalayın:

Malzemeler

  • 1 yumurta sarısı,
  • 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı yağ.

20 dakika sonra ılık suyla ellerinizi yıkayın.
Etkisi çarpıcı: cilt pürüzsüz ve elastik hale gelir ve çatlaklar kaybolur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.