Evde Yapabileceğiniz Şampuan Sayesinde Saçlarınız Uzayacak

01.10.2019
660
Evde Yapabileceğiniz Şampuan Sayesinde Saçlarınız Uzayacak

Kabartma tozu varsa çok yönlülüğü hepimiz duyduk ve iyileştirme özellikleri sayesinde, bir çok tıbbi durumun tedavisinde olduğu gibi, yemek pişirmek ve temizlemek için de kullanabileceğimizi biliyoruz. Ancak, her gün bu şaşırtıcı içerikle ilgili yeni bir şey buluyoruz, bu da onu daha da çok sevmemize neden oluyor.

Kabartma tozu, saç kalitenizi iyileştirmek ve herhangi bir saç kremi veya şampuan kalıntılarından iyice temizleyerek birkaç bakımdan hemen sonra sağlıklı bir parlaklık verir. Normal şampuanınız yerine kullanabilirsiniz ve sonuçlara hayran kalacaksınız.

% 100 doğal kozmetik ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız ve kendin yap DIY projelerine katılıyorsanız, bu tarif tam size göre. Raflarda doğal bir şampuan bulmak neredeyse imkansızdır, peki neden kendin yapmıyorsun? Saçınızı zararlı kimyasallara maruz bırakmak yerine, aşağıdaki şampuanı hazırlayabilir ve sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Başlangıçta saçınızı köpük olmadan yıkamak zor olabilir, şampuanlar genellikle yapar, ancak birkaç yıkamadan sonra alışırsınız. Ve son sonuçlar sizi şaşırtacak.

Kabartma tozu şampuanı

Küçük bir sıkma şişesinde 1 parça kabartma tozu ve 3 parça su karıştırın. Doz uzunluğuna bağlı olarak dozu ayarlayabilirsiniz, örneğin, omuz uzunluğundaki saçlarda, 2 ila 3 çorba kaşığı kabartma tozu ve 3 katı su miktarını karıştırın.

Şampuanı ıslak veya kuru saça uygulayın, köklerden başlayın ve uçlarınıza doğru ilerleyin. 1-3 dakika beklettikten sonra durulayın. Başlangıçta şampuan köpüğü olmadan saçları yıkamak garip olabilir ama alışırsınız. Nihai sonuçları gördükten sonra, daha önce başlamış olmayı dileyeceksiniz. Saçlarınızı durulamak için ılık su kullanın.

Daha sonra ACV ile saçınızı durulayın. 1 parça ACV’yi 4 parça su ile karıştırın ve kokuyu sevmiyorsanız en sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz. Bunu daha önce durulayabilir ve banyoda sıkma şişesinde tutabilirsiniz. Başınızı geriye doğru eğin ve gözlerinize sirke atmadığınızdan emin olun

Ardından, sirke karışımının bir kısmını gözünüze alma ihtimalini önlemek için başınızı geriye doğru eğin ve gözlerinizi kapatın. ACV durulamayı tüm saç uzunluğunuza uygulayın ve hepsi bu kadar.

Birkaç bakımdan sonra saçlarınızın ne kadar sağlıklı, parlak ve güçlü göründüğünü göreceksiniz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.