Evde 2 dakikada uygulayabilirsiniz… Ayak kokusuna anında Doğal çözüm !

05.02.2019
368
Evde 2 dakikada uygulayabilirsiniz… Ayak kokusuna anında Doğal çözüm !

Ayak kokusu sosyal yaşamı etkileyen bir hayli şahsın kabusu olan meselelerden biri. Peki ayak kokusu nasıl giderilir? İşte yalnızca birkaç alışkanlığı değiştirerek yapılabilecek ayak kokusuna çözüm teklifleri ve konutta uygulayabileceğiniz ayak kokusunu giderici natürel bir çözüm…

Terliksiz gezin

Evin içerisinde çorapla gezdiğiniz zaman, çorap tam bakterileri üzerinde toplar ve bastığınız her yere yayar. Bu surattan çorap ve terlik giymeden gezerseniz ayaklarınızın kokmasını engelleyecektir.

Çoraplarınızı tersten yıkayın

Çoraplarınızı tersten yıkadığınızda, sinmiş koku hem daha basit çıkar hem de ayaklarınıza bakteri bulaşma tehlikesini azaltır.

Ayaklarınıza deodorant sıkın

Deodorantlar, terlemeyi yasaklayan kimyeviler kapsarlar. Bu surattan ayaklarınıza deodorant sıkmak, ayaklarınızın terleyerek kokmasını engelleyecektir.

Ayaklarınızı havluyla kurutun

Duş aldıktan hemen sonra ayaklarınızı havluyla kurutmalısınız. Böyleylikle ayaklarınızda mantar yaradılışı yasaklanacak ve koku tehlikeyi de azalacak.

Elma sirkesi

Elma sirkesinin aşikar dokusu, ayaklarınızda oluşan kokuyu hemen alacaktır. Bunun için gereksiniminiz olan şey ise bir kova suya bir kapak elma sirkesi eklemek.

Ayağınızdaki bakterileri yok edin

Bir Hayli bakteri cinsi, ayakta makûs kokuya neden olur. Bu surattan kesinlikle ayaklarınızı pak tutmalısınız.

Ayakkabılarınızı kesinlikle kuru bırakın

Çıplak ayaklarla pabuç giymek, ayaklarınızı terleteceği için hem pabucunuza nem verir hem de daha çok kokmasına neden olur. Bu surattan pabuçlarınızın kuru olmasına itina göstermelisiniz.

Çay ile masaj yapın

Duştan çıktıktan sonra ayaklarınıza nebat çayı ile masaj yapmanız hem kokuyu alacak hem de günün bitkinliğini atmanıza neden olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.