Elleriniz Ve Eklemleriniz Acıyorsa Bunu Bir Kere Yapın Ve Acıya Veda Edin

22.11.2019
14.572
Elleriniz Ve Eklemleriniz Acıyorsa Bunu Bir Kere Yapın Ve Acıya Veda Edin

Ellerde ve eklemlerde bir ağrı yaşarsanız, farklı faktörler rol oynar, bu yüzden çoğu insan hemen ağrıyı giderecek vaat eden geleneksel ilaçlara başvurur, ancak amacı yerine getirseler de, ilaç tüketirsek, vücudumuzu sık sık önemli ölçüde etkileriz.

Daha sonra, bu makalede, zerdeçal ile yapılan ve el ve eklemlerdeki ağrıyı doğal ve etkili bir şekilde gidermenize yardımcı olacak harika bir ev ilacı göstereceğiz.
Elinde ağrıyla savaşmak için ne yapmalısınız?

İhtiyacın olacak:

  • 2 yemek kaşığı zerdeçal tozu
  • 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 5 yemek kaşığı arıtılmış su.

Tüm malzemeleri bir kaba koyun ve homojen bir kıvam elde edinceye kadar karıştırın.

Nasıl Kullanılır

Doğrudan tedavi edilecek alana uygulayın ve dairesel hareketlerle hafif bir masajla ovalayın, 10 dakika bekleyin ve ılık suyla çıkarın.

Ağrıları ve iltihapları tedavi etmek için zerdeçal, özellikle Asya ülkelerinde eski zamanlardan beri kullanılmaktadır.

Ayrıca, ellerdeki ve eklemlerdeki iltihabı ve ağrıları hızla ortadan kaldırarak, böbrek üstü bezlerinde kortizon üretmek için doğal bir uyarıcı görevi görür.

Farklı çalışmalar zerdeçal kurkumin ve kersetin, korkunç ağrı ve iltihaplı rahatsızlığı gidermekle sorumlu olduğunu kanıtladı.

Öte yandan, zerdeçal, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan antioksidan özelliklere sahiptir, böylece bunların birikmesini ve vücutta ciddi hasara yol açmasını önlemek için toksinleri ortadan kaldırmak için esastır.

Dikkate almanız gereken bir şey, bu ev ilacına, dengeli bir diyet ve fiziksel aktivite ile birlikte eşlik etmeniz ve bunun yanı sıra sulu kalmak için bol su içmeniz gerektiğidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.