El ve Ayak Terlemesine Yüzde 90 Çözüm

13.01.2020
715
El ve Ayak Terlemesine Yüzde 90 Çözüm

El ve ayak terlemesi ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Yaz aylarında sıkça karşılaşılan el ve ayak terlemesi, troid bozukluklarından kansere kadar birçok hastalığın belirtisi olabilir. Bu terlemeler çok basit görülse de birçok hastalığın belirleyicisi olan sorunlu bir şikayettir. Toplumda birçok kişide gözlemlediğimiz bu şikayet hastalara çoğu zaman büyük sıkıntılar yaşatmaktadır. El ve ayaklarda yoğun terleme yaşayan kişilerde, bu terlemenin nedeni ihmal edilmeden saptanmalıdır. Araştırma sonuçları bir hastalığı işaret ediyorsa da tedaviye vakit kaybetmeden başlanmalıdır.

Terleme nedenleri neler olabilir?

  •  Menopoz
  •  Troid bozuklukları
  •  Tüberküloz vb kronik hastalıklar
  •  Kanser
  •  Nörolojik hastalıklar
  •  Şişmanlık
  •  Psikolojik hastalıklar

El ve ayak terlemeleri için alternatif tedavi yöntemleri:

El ve ayak terlemeleri için birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır fakat çok büyük bir başarı elde edilmemektedir. Bu aşamada alternatif tedavi yöntemleri ön plana çıkmıştır. Yurt dışında yapılan çalışmalarda, hiçbir hastalığa rastlanmadığı durumlarda ‘iyontofer tedavisi’nin kullanılabileceği saptanmıştır. İyontofer tedavisinde; el, ayak ve koltuk altına özel elektrotlar ile akım veriliyor. Böylece ter bezlerinin daha az çalışması sağlanabiliyor. Bu yöntem hem yan etkisinin az olması, hem de başarısının yüzde seksen – doksan oranında olması nedeni ile şu anda tüm dünyada sıklıkla kullanılmaya başlamıştır.

İyontofer tedavisi ne kadar sürüyor?

Tedavi yirmi gün ve yirmi dakikalık seanslar halinde uygulanıyor. Yirmi gün sonunda tedavi haftalık olarak devam ediyor. 3 ay süren bir tedavi ile yüzde 90’a varan başarı sağlanabiliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.