Duştan Çıkarken En Son Ayaklara Su Dökmenin İnanılmaz Faydası Var

07.08.2020
2.283
Duştan Çıkarken En Son Ayaklara Su Dökmenin İnanılmaz Faydası Var

Yaklaşık 250.000 ter bezine sahip olduğumuz için, günde 2 litre ter sadece ayaklarımız tarafından üretilebilir ! Ve üzerinde yaşayan bakterilerle birleşince bu oldukça kötü bir koku yaratır. Ayaklarınızı yıkamak ve peeling yapmak sadece kokuyu gidermeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kanınıza, ayak tırnaklarınıza ve hatta eklemlerinize de fayda sağlar.

Ayaklarınızı yıkamak, kokularını gidermeye yardımcı olur.

Ayaklarınızı düzenli ve düzgün bir şekilde yıkamak , gün içinde burada biriken kiri, ölü deri hücrelerini ve terin temizlenmesine yardımcı olur. Sadece su ile durulamak fayda sağlamaz çünkü bunların çoğu orada kalacaktır.

Ovalamak enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur

Ayaklarımız, vücudumuzun diğer kısımları kadar enfeksiyona karşı savunmasızdır ve onları örten bakteriler farklı türde iltihaplanmalara neden olabilir. Ayaklarınızı fırçayla ovalamak, içerdiği mikroplarla birlikte tüm gereksiz cilt katmanlarının pul pul dökülmesine yardımcı olur ve mantar, siğil, bunyon,nasır gibi şeylerin gelişmesini engeller.

Eklem problemleri yaşama şansınızı azaltır.

Ayağımızdaki sert deri ile dizler, kalçalar ve sırt problemleri arasında bir bağlantı olabileceği ortaya çıktı. Gereksiz ölü cilt ayaklardan çıkarılmadığından üst üste birikir ve kalınlaşır. Bu, yürüyüşünüzde değişikliklere neden olabilir ve daha sonra eklemlerinizi, bacaklarınızı, sırt kemiklerinizi ve kaslarınızı etkileyebilir. Sonuç olarak, hareket ederken biraz rahatsızlık hissedebilirsiniz.

Kan dolaşımını iyileştirir

Ayaklarınızı yıkarken ve peeling yaparken onlara kan akışını hızlandıran güzel bir masaj yapın. Zayıf kan dolaşımı, oksijen eksikliğine neden olur ve kaslarınızın büyümesini ve gelişmesini engeller. Ayrıca kas ağrısı, sertlik, halsizlik gibi sorunlara neden olabilir ve hatta bacaklarınızın uyuşmasına neden olabilir. Bu yüzden ayaklarınızı biraz ılık su altında ovmak ve yoğurmak her zaman iyi bir fikirdir.

Ayak tırnaklarının cilde büyümesini durdurabilir.

Ayak tırnaklarının batmasına neden olan dar ayakkabılar veya kötü kesilmiş ayak tırnakları gibi çeşitli nedenler vardır. Ancak terli ve kirli ayaklar da bu tatsız süreci teşvik edebilir. Ayak parmakları sürekli terlediğinde, kenarlardaki deri yumuşar ve bu da ayak tırnağının büyümesini kolaylaştırır. Ayrıca, ciltte herhangi bir iltihaplanma varsa, bu batık ayak tırnağını gerçekten ağrılı hale getirebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.