Duş Alırken Bu 3 Bölgeye Öncelik Tanımalısınız

07.02.2022
345
Duş Alırken Bu 3 Bölgeye Öncelik Tanımalısınız

Çok sık duş almak cildinize yarardan çok zarar verebilir . Örneğin, özellikle aşındırıcı bir madde veya sabun kullanırsanız cildinizi kurutabilir. Ayrıca cildinizin iltihaplanmaya direnmesine, pürüzsüz bir doku korumasına ve koruyucu bariyerini güçlendirmesine yardımcı olan önemli yağları, lipidleri ve bakterileri tüketebilirsiniz.

1. Koltuk altlarına öncelik vermelisiniz

Vücudunuzu tepeden tırnağa sabun ve suyla yıkamak cilt sorunlarına neden olabilir . Bununla birlikte, koltuk altı bölgesinde kapsamlı hijyen sağlamak çok önemlidir. Dr. Sandy Skotnicki , egzama gibi sorunlardan kaçınmak için her gün duş almak yerine koltuk altlarınızı yıkamayı içeren 3 adımlı bir duş rutini önerir.

2. Kasıklara öncelik vermelisiniz

Tüm vücudunuzu günlük olarak temizlemenin bir başka dezavantajı, tuz ve klor, florür ve böcek ilaçları gibi kimyasallar içeren suyla duş almanın neden olduğu problemler olabilir. Bu nedenle kasık bölgesini ve vücudun diğer 2 bölgesini temizlemek yeterli olabilir . Koltuk altı gibi kasıklar, batık tüylere ve mantar oluşumuna daha yatkındır . Enfeksiyondan kaçınmak için bu özel vücut kısmını her gün yıkamanız gerekir.

3. Ayaklara öncelik vermelisiniz

Ayaklarınızı yıkamak , dermatolog tarafından önerilen 3 adımlı duş rutininin önemli bir parçasıdır, çünkü çıplak ayaksanız ayaklarınız kir biriktirir ve çorap veya ayakkabı giyerseniz bakteri üreten nemi biriktirir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.