Dünya bu anneyi konuşuyor! 1 haftalık kızının uzuvlarını…

27.01.2019
4.464
Dünya bu anneyi konuşuyor! 1 haftalık kızının uzuvlarını…

Amerika Birleşik Devletlerili anne Krysta Davis, mert hareketiyle dünyanın gündemine oturdu.

Dünya Amerika Birleşik Devletlerili anneyi konuşuyor. Amerika Birleşik Devletlerili Krysta Davis kız çocuğu olacağı için çok coşkuluydu. Krysta henüz 18 haftalık hamileyken bebeğinde bir hastalık olduğunu ve beyninin bir kısmının olmadan doğacağını bildi. Krysta o gün yaşamının en güç kararlarından birini aldı.

Krysta Davis ve Derek Lovett Jr. çifti beraber ilk bebeklerinin olacağı haberiyle mutluluktan havalara uçmuştu. Ancak Krysta, doğumun henüz 18. haftasındayken bebeğin doğum hatayı olan anensefali olduğunu ve beyninin bir kısmının olmayacağını öğrendi.

Dünyası kararan Krysta, hekime bebeğinin öteki uzuvlarının çalışıp çalışmadığını sordu. Evet cevabını alan Krysta, yaşamının en güç kararlarından birini vererek, başka bebeklere umut olması için çocuğunu doğurmaya karar verdi.

Krysta ve Derek’in Rylei isimlerini verdiği kızları dünyaya geldi ancak ufak bebek geçtiğimiz günlerde yaşamını kaybederek sadece 1 hafta yaşayabildi.

Anne Krysta ise uzuv affetme kararıyla alakalı olarak “Onun doğmasını sağlamak uzuvlarını affedebilme fırsatını sağladı. Bu da öteki annelerin bizim aksimize bebeklerini konuta götürebilmeleri anlamına kazançtı. Bu kararla birlikte doğum sürecini geçirdik ve eforumuzun çoğunluğu ondan geldi. Doğum süreci çok pozitifti ve çoğu ailenin yaptığı gibi yapabileceğimiz her şeyi yaptık. İki bebeğin sağlık kurumundan aileleriyle çıkabilmesine katkı sağlamak bizi çok etkiledi” dedi.

Anne Krysta’nın bu mert kararı iki bebeğe can oldu. Bebeğinin kalp kapakçıkları affedildikten sonra öteki iki bebeğin kurtarılmasına dayanakçı olurken, akciğerleri bir araştırma vakfına gitti.

Kaynak : Sabah

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.