Doğru Sütyen Takılmaz ise Kadınları Bekleyen Tehlike

29.11.2021
1.027
Doğru Sütyen Takılmaz ise Kadınları Bekleyen Tehlike

Mükemmel bir sütyen bulmaya çalışan herhangi bir kadın, muhtemelen bu gardırop öğesinin kaç çeşit ve seçeneğinin olduğunu biliyor. Seçenek bolluğuna rağmen, dünyadaki birçok kadın yanlış sutyen bedeni giyiyor. Uyumsuz bir sutyen o kadar büyük bir sorun değil gibi görünse de, sürekli olarak çok küçük veya çok büyük bir sutyen giymek kişinin sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir.

1. Sırt, boyun ve meme ağrısı

Araştırmalar , yanlış boyutta sutyenlerin sayısız sağlık sorununa neden olabileceğini söylüyor . En yaygın olanları sırt ağrısı, boyun ağrısı ve göğüslerde ağrıdır. Uygun olmayan sütyenler iyi bir destek sağlayamaz ve kayışta aşırı baskıya neden olur, bu da yanlış vücut duruşuna ve sonuç olarak gövdenin farklı bölgelerinde ağrıya neden olabilir.

2. Baş ağrısı

Küçük bir sutyenin neden olduğu ekstra basınç da baş ağrısına neden olabilir . Sütyen doğru oturmazsa, göğüslerin ağırlığı sütyen askılarını gerer ve omuzlara ek baskı uygulayarak boyun ağrısı ve baş ağrısına neden olabilir. Uygulama sutyen boyutunu düzeltmek etkin bir baş ağrısı sorunu giderir göstermiştir.

3. Omuz deformasyonu

Yukarıda bahsedilen kayış basıncı da “sütyen askısı kusuruna” neden olabilir. Sutyen iyi bir destek sağlamadığında, aşırı ağırlık sutyen askılarının kadının omuzlarına yapışmasına neden olur. Çalışmalar demek o deformasyona omuzların yumuşak dokuda küçük sutyen koyar çok baskı uzun süreli aşınma neden olabileceğini söyledi.

4. Cilt sorunları

Aksine çok büyük olan sütyenler yeterli desteği sağlayamayabilir ve göğüs derisinin zarar görmesine neden olabilir. Araştırmalar , yerçekimi kaynaklı meme deformasyonunun, memelerin üst bölgesinde cildin gerilmesine neden olduğunu göstermiştir . Ayrıca, çalışmanın daha küçük göğüslü katılımcıları, büyük göğüslülerin yanı sıra cilt hasarı yaşıyorlardı.

Uygun bir sutyen nasıl seçilir

Sonunda uygun bir sütyen bulmak için meme boyutunu ölçmek için bir yöntem var . Mükemmel sutyeni seçmek için 2 parametreyi bilmeniz gerekir: bant ve kaplar .

  • Bant ölçünüzü bulmak için göğüs kafesinizin hemen altından göğüs kafesinizin çevresini ölçün. Sonra sonucu en yakın çift sayıya yuvarlayın.
  • Fincan bedeninizi bulmak için göğsünüzün en dolu kısmını gevşek bir şekilde ölçün. Ardından, meme ölçümünüzü bant ölçümünüzden çıkarın. Her inç bir fincan boyutunu temsil eder, örneğin 1 inç bir A fincan olabilir, 2 inç bir B fincan olabilir vb.

Not : Bu hesaplamalar bir ortalama sağlar; Sütyen ölçüleri her marka için farklılık gösterebilir. İlk etapta kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir.

Doğru sutyen bedeninizi biliyor musunuz? Hiç uyumsuz bir sutyen belirtileri yaşadınız mı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.