Doğal Yoldan Kilo Vermek İçin 7 Harika Besin

23.03.2019
107
Doğal Yoldan Kilo Vermek İçin 7 Harika Besin

Meyve ve sebzeler; vitamin, mineral ve antioksidan güzergahından zengin olmalarının yanında aynı zamanda çok az kalori kapsarlar. Günde 5 porsiyon meyve ve sebze yemek kendinizi daha uzun zaman tok sezmenize takviyeci olur.

Beslenme, herkesin yaşamında ehemmiyetli bir rol oynar zira bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, enerji yakmak, hastalıkları önlemek ve genel anlamda sıhhatli bir bünyeye sahip olmak için lüzumludur. Kilo vermek için bu mevzuda özellikle dikkatli olmak gerekir.

Sahip oldukları özellikler sayesinde metabolizmanızı süratlendirip daha basit yağ yakmanızı sağlayarak natürel yollardan kilo vermenize takviyeci olan muhakkak gıdalar vardır.

Huffpost Voices‘a göre metabolizmayı hareketlendirip daha fazla kalori yakmanızı sağlayan ve sizi obezite gibi problemlere karşı gözeten gıdalar bulunmaktadır. Bugünkü yazımızda, açlık sürüklemeden natürel yollardan kilo vermek için en çok öneri edilen 7 yiyeceği paylaşacağız.

Kilo vermek için sızma Hindistan cevizi yağı

Uzmanların yapıtığı bazı araştırmalara göre sıhhatli ve balanslı bir perhizle birlikle kullanıldığı zaman Hindistan cevizi yağı kilo vermenizi basitleştirerek takviyeci olabilir.

Bu yiyecek, yağ yakmanızı ve daha basit bir biçimde kilo vermenizi sağlayan sıhhatli omega-3 yağlarını kapsar. Verimlerinden istifade etmek için tam beslenme kumpasınızı Hindistan cevizi yağı üzerine kurmanıza gerek yok, azıcık daha sık yemeniz yeterli.

Elma sirkesi

Elma sirkesi, evde muhtelif emellerle kullanabileceğiniz gerçekten çok istikametli bir mahsuldür. Taze elma suyunun mayalanmasıyla elde edilen bu mahsul zengin bir vitamin, mineral, enzim ve amino asit kaynağıdır.

Elma sirkesi, içeriğindeki gıda bedelleri ve amino asitler sayesinde sıhhatli bir biçimde yağ yakmak ve süratlice kilo vermek için idealdir. Düşük nitelikli elma sirkelerinde genellikle bulunan katkı maddeleri bu mahsulün yararlı özelliklerini eksilttiği için yüksek nitelikli elma sirkelerini seçim etmek gerekir.

Meyveler

Tamamı olmasa da, meyvelerin çoğu kilo vermek için uyguladığınız perhizinize ilave etmek için şahane yiyeceklerdir. Günün her saatinde yenilebilirler ve kalori limitinizi aşmanıza neden olan açlık krizlerine karşı çaba için idealdirler. En az kalori kapsayan meyveler şunlardır:

 • Kavun
 • Karpuz
 • Çilek
 • Üzüm
 • Şeftali
 • Elma

Muz ve avokado daha fazla kalori kapsadıkları için miktarlı harcanmalıdır. Kurutulmuş meyveler sıhhatli yağlar içerir ancak bunlar da kararında harcanmalıdır.

Sebzeler

Meyvelere ek olarak sebzeler de sıhhatli kilo verme rutininize ilave etmek için bir öbür ideal bitirici yiyecektir. Sebzeler gerçekten çok az kalori içerir ve vitamin, mineral antioksidan ve öbür ehemmiyetli yiyecekler açısından çok zengindir.

Günde 5 parça sebze yemek sıhhatli biçimde kilo vermek için idealdir ve kendinizi daha uzun zaman tok sezmenizi sağlar. Sebzelerin tüm verimlerini alabilmek için ham olarak harcamanızı öneri ederiz.

Yağsız balık

Yağsız balık, sıhhatli bir biçimde kilo vermek için uyguladığınız perhizin ehemmiyetli bir parçasıdır zira doyurucudur, sıhhatli yağlar içerir, kötü kolesterolü düşürmeye takviyeci olur ve incelmenizi sağlayacak olan protein ve öbür ehemmiyetli yiyeceklerle doludur. En çok öneri edilen balık cinsleri şunlardır:

 • Sardalye
 • Yılan balığı
 • Ringa balığı
 • Somon
 • Uskumru
 • Ton balığı

Balığın tüm verimlerini alabilmek nasıl pişirdiğiniz gerçekten çok ehemmiyetlidir. Balığı unlamaktan sakınmalısınız, zira un çok fazla yağ emer ve bu da beden için hiç iyi değildir. Az ölçüde zeytinyağıyla kızartmak, ızgarada pişirmek veya natürel nebat ve baharatlarla fırınlamak en iyi yöntemlerdir.

Kuşkonmaz

Kilo vermek istediğiniz zaman, kuşkonmaz idrar söktürücü ve temizletici özellikleri sayesinde perhiziniz için şahane bir destek olabilir. Kuşkonmaz yiyerek ödem yaradılışına karşı çaba edebilir, bedendeki zehirli maddelerin atılmasını süratlendirebilir ve yağ yakmak için metabolizmanızı hareketlendirebilirsiniz.

Bu yiyecek “olumsuz kalorili” yiyecekler arasında yer alır, zira hazmederken aldığınızdan daha fazla kalori tüketirsiniz. Öğle yemeği veya hafif bir akşam yemeği için şahane bir takviyedir.

Yumurta

Yumurta yemekle alakalı bir hayli mit olsa da reel olan şudur ki bu yiyecek perhiziniz için yararlıdır ve sıhhatli bir biçimde kilo vermenize takviye edebilir. Yumurta, metabolizmanızı hakimiyet eden yüksek ölçüde B12 vitamini içerir.

Ayrıca, adale yaradılışı için esas olan ve fiziksel performansı çoğaldıran protein güzergahından oldukça zengindir. Yumurtayı haşlanmış olarak ve tercihen sarısını ayırarak yalnızca beyazını yemek en iyi yoldur. Tavada kızartmaktan ve sosis salam gibi besinlerle karıştırarak yemekten de sakınmanızı öneri ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.