UA-133710256-1

Natürel insülin bulundu! 7 gün süresince kaynatıp suyunu için…

25.01.2019
3.140
Natürel insülin bulundu! 7 gün süresince kaynatıp suyunu için…

Ekşi tadıyla yemeklere ve salatalara lezzet veren sumağın beden sıhhatine fantastik verimleri vardır. Sizler için dinleyince inanamayacağınız sumağın bereketlerini ve iyi geldiği hastalıkları inceledik. İşte sumak suyunun verimleri…

Yabani otlar arasında yerini alan sumak meyvesi bir araya gelir ve kurutularak toz haline getirildikten sonra baharat olarak kullanılır. Yemeklerimize, salatalarımıza lezzet katmak için kullandığımız sumağın gerçeğinde bedenimize öyle verimleri vardır ki dinleyince çok şaşıracaksınız…

Hemen hemen her toprakta yetişen toplamda 150 cinsi bulunan sumağın sadece iki çeşidi zehirsizdir.

Ekşi tada sahip sumak, limonun olmadığı zamanlarda seçenek olarak kullanılır. Yapılan araştırmalarda limon gibi sumağın da antioksidan özelliği olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda uzmanlar üst solunum yolu hastalıklarında ilaç kullanmadan sumak suyu ile rehabilitasyon olunabileceğini vurguluyor.

İŞTE SUMAK SUYUNUN FANTASTİK VERİMLERİ

– Kandaki insülin oranını dengeler. Bu özelliği sayesinde diyabet ve yüksek tansiyon hastalarının harcaması gereken yiyecekler arasındadır.

– Antioksidan tesiri sayesinde üst solunum yolları hastalıklarında aniden alana gelen yüksek ateşi düşürerek beyin sağlığına gözetir.

– Hafta da bir kadeh harcanan sumak suyu, asap sisteminde deforme olmuş hücrelerin rakamını eksilterek sıhhatli hücrelerin çoğalmasına destekçi olur. Bitkinlik, stres ve bunalım gibi rahatsızlıkların yaşanma tehlikesini de eksiltir.

– Yiyecek zehirlenmesi esnasında sumak baharatını kaynatıp bir kadeh içmeniz verimli olacaktır. Hem midenizi hemde bağırsaklarınızı arınarak idrar ve dışkılamayla zehirlenmeye neden olan hasarlı bakterileri bedenden atar.

– Sumak suyu, sindirimi tertip ettiği için zayıflamak içinde kullanabilirsiniz.

– Aynı zamanda gün içerisinde yarım çay kadehi harcadığınız sumak suyu hazımsızlık ve kabarıklığı da önler.

– İştahsızlık problemi yaşayan çocuğunuza sumak suyundan ayda bir kere içirmeniz de fayda vardır. Hem çocuğunuzun beden mukavemetini artırır hem de iştahını açarak daha sıhhatli beslenmesine destekçi olur.

SUYUNUN SAĞLADIĞI ÖBÜR FAYDALAR

– Sumak, genellikle tırnak altlarında oluşan dolamanın iyileşmesi için de kullanılan natürel rehabilitasyon usullerinden biridir. Kaynayan sumak suyunun içine sirke ve bal koyarak iyice kaynatın. Bu karışımı bir gün beklettikten sonra dolamanın üzerine sürünüz.

– Hücreleri yenileyici özelliği sayesinde cilde ve saça da bereketi vardır. Kaynatılmış sumak suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Sabah akşam kumpaslı olarak kullandığınız bu su hem sivilce ve iltihaplı sivilce yaradılışını maniler hem de ihtiyarlamayı geciktirir.

Ağızda alana gelen aft yaralarını 1 saatte geçiren usulde başrolde sumak vardır. İşte ağızdaki aftlardan kurtulmanın en natürel yöntemi…

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı sumak
  • 1 kadeh su

HAZIRLANIŞI

Bir kabın içerisine vermiş olduğumuz iki malzemeyi koyun ve kaynatın. Sonrasında gargara yaparak diş etlerinize de ağızdaki aft yaralarına da verimli olan bir karışımı elde edebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken şey, sumak ile hazırlayacağınız kaynamış suyu gargara yapmak olacaktır.

Bir seçenek tıp usulünü uygulamadan evvel rastgele bir yan tesir ve alerjiye karşı hekiminize müracaat etiniz.

Kaynak : Sabah

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.