Dişlerimizi Yemekten Önce mi Yoksa Sonra mı Fırçalamalıyız İşte Cevabı

23.09.2021
55
Dişlerimizi Yemekten Önce mi Yoksa Sonra mı Fırçalamalıyız İşte Cevabı

Dişlerinizi fırçalamak önemlidir, ancak çoğu insan dişlerini çok sık fırçalamanın diş minesine zarar verebileceğini bilmez. Veya diş fırçanıza bir kapak takmanın aslında kötü bir fikir olduğunu.

Uzmanlara göre fırçalamanın en iyi zamanı

Bir rutini sürdürmek için, birçok insan her gün dişlerini fırçalamak için belirli bir zaman belirler en yaygın olanı her sabah uyandıktan sonra ve her gece yatmadan önce fırçalamaktır. Ama bu sabah fırçası kahvaltıdan önce mi yoksa sonra mı olmalı ? Uzmanlar, onları her zaman daha önce fırçalamanız gerektiğini iddia ediyor.

Kahvaltıdan önce diş fırçalamanın püf noktaları

Uyuduğunuzda ağzınızdaki bakteriler çoğalır. Aynı bakteri plaktan sorumludur ve bu yüzden her zaman ağzınızda kötü bir tat ve ağız kokusuyla uyanırsınız. Uyandıktan hemen sonra dişlerinizi fırçalarsanız, yemekten önce dişlerinizde florür kaplaması olur, bu da yemek üzere olduğunuz kahvaltı yemeğine bu plak ve bakterilerin bulaşmasını önlemenize yardımcı olur.

Kahvaltıdan sonra diş fırçalamanın eksileri

Bunun yanı sıra, kızarmış ekmek, kahve ve portakal suyu gibi klasik kahvaltı yiyecekleri gibi asidik bir şey tükettikten sonra en az 30 dakika dişlerinizi fırçalamanız da önerilmez. Yemek yedikten sonra dişlerinizi fırçalamak diş minenizi etkileyebilir ve bu nedenle araştırmalar kahvaltıdan önce fırçalamanın daha iyi olduğunu göstermektedir. Bu yüzden yarın uyandığınızda bunu hatırladığınızdan emin olun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.