Dişeti Tedavisi İçin İnanılmaz İpuçları

17.09.2019
883
Dişeti Tedavisi İçin İnanılmaz İpuçları

Yaklaşık 600 milyon insan, yaşamları boyunca bir tür sakız problemi yaşamaktadır. Ancak iyi haber, bunların çoğunun evde iyileştirilebileceği. Ve kanama diş etleri, diş eti iltihabı ve daha şiddetli periodontitis gibi diş eti hastalıklarının ilk belirtisidir.

Şifalı Tarifler makalesi, kanamalı diş etlerinizi tedavi etmenize ve nasıl tamamen önleyebileceğinizi anlatmanıza yardımcı olacaktır.

1. Gazlı bez kullanın.

Sadece bir nemli parçasını tutan, herhangi kanama gibi gazlı bez kanamanı duracaktır kanama alanının karşı. Ancak diş eti kanaması düzenli bir problemse, diş hekimini ziyaret etmelisiniz.

2. Şişliği azaltmak için soğuk bir kompres kullanın ve ağrıyı gidermek için sıcak bir kompres kullanın.

Kanamayı anında durdurmak için şişmiş, kanama dişetlerine karşı soğuk bir kompres veya hatta bir buz küpü tutun. Kanamayı duruncaya kadar buzu orada tutun, ancak kompres veya buzu uyguladıktan 10 dakika sonra bile kan sızmaya devam ediyorsa doktora başvurmayı düşünün.

Daha sonra ağrıyı hafifletmek için ılık bir kompres kullanabilirsiniz . Ancak iltihap kaybolduktan sonra kullanın.

3. Tuzlu su gargara kullanın.

Bir bardak ılık suya 1 çay kaşığı deniz tuzu ekleyin. Tuzu çözmek için karıştırın. Ağzınıza 30 saniye boyunca bir yudum sürün ve tükürün. Bunu 4-5 kez yapın. Günde iki kez, sabah bir kez ve yatmadan önce bir kez yapın. Tuzlu su diş etlerinde şişliği azaltır ve diş eti kanamasını durdurmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, ağız içinde geçici bir yüksek alkali ortam yaratır ve böylece bakterilerin hayatta kalmasını zorlaştırır.

4. Oral bir irrigatoru deneyin.

Bir oral irrigator , diş etlerini iyice temizlemek için su jeti ile ateş eden bir cihazdır. Daha iyi antibakteriyel etki için buna gargara ekleyebilirsin. Diş etlerinin temiz olması diş etlerinin kanamasına neden olabilecek enfeksiyon olasılığını azaltır.

5. Alkolsüz bir gargara kullanın.

Gargara kullanmak, diş eti kanamasına neden olan ve ağızdaki bakterileri ortadan kaldıran diş eti iltihabını ortadan kaldırmak için harika bir yoldur.

6. Çay poşetleri kullanın.

Kaynar suda bir çay poşeti dik. 2 dakika sonra çıkarın ve soğumaya bırakın. Şimdi çay poşetini diş etinizin etkilenen bölgesine uygulayın. 5 dakika bekletin. Çay, sakız enfeksiyonlarını hafifletmeye yardımcı olabilecek tanik asit içerir .

7. Gevrek sebzeleri yiyin.

Öğünler arasında kereviz ve havuç gibi çıtır çıtır sebzeler yemek, yiyecek artıklarını dişlerden uzaklaştırarak diş eti hastalıklarını önler. Bunları yemek, ayrıca ağzını daha da temizleyen tükürük oluşumuna yardımcı olur. Ayrıca, az miktarda şeker ve karbonhidrat içerdiklerinden diş çürümelerine katkıda bulunmazlar.

8. Daha fazla yapraklı yeşillik yiyin.

K vitamini eksikliği kanınızın pıhtılaşmasını daha uzun sürebilir . Kanamanızdaki diş etlerinin durması normalden daha uzun sürmesinin nedeni bu olabilir. Ispanak, lahana ve marul gibi yeşil yapraklı sebzeler mükemmel bir K vitamini kaynağıdır. Diyetinize dahil edilmelerine yardımcı olmalıdır.

9. Papatya çayı ağzınıza çevirin.

Bir bardak su kaynatın ve bir çay poşeti papatya çayı koyun . 5 dakika boyunca dikleşmesine izin verin. Şimdi çayı soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra, çayı ağzınıza çevirin ve için. Papatya iltihap önleyici ve kas gevşetici özelliklere sahiptir. Papatya çayı da ekşi bir mideyi rahatlatır ve kanserli yaraları yatıştırır.

10. Bal uygulayın.

Ağzınızı ılık suyla çalkalayın ve her sabah dişlerinizi 10 dakika boyunca masaj yapmak için bal kullanın. Bal , propolis denilen bir madde nedeniyle doğal antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Ancak balı diş etlerinize değil dişlerinize uygulayın, özellikle de ağrıya neden olabileceğinden boşluğunuz varsa.

Dişeti kanaması geçirdiniz mi? Sert bir diş fırçası yüzünden mi, enfeksiyon nedeniyle mi yoksa diş etleriniz iltihaplı mıydı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.