Diş Ağrınızı Evdeki Yöntemler İle Geçirebilirsiniz ?

14.09.2019
164
Diş Ağrınızı Evdeki Yöntemler İle Geçirebilirsiniz ?

Diş ağrısı, yaşamımızda en az bir kez yaşadığımız bir şeydir. Bir ankete göre , yetişkinlerin% 90’ından fazlasında bir miktar diş çürüğü vardı. İşte bu yüzden Şifalı Tarifler olarak size dişçinin ücretine kıyasla size hiçbir maliyeti olmayan bazı ev ilaçları getirdik. Ancak, hamileyseniz, emziriyorsanız veya bitkisel maddelerden etkilenebilecek herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen bu ilaçları kullanmadan önce dişçiye danışın.

Tuzlu su durulama

Tuzlu su doğal bir dezenfektandır ve ayrıca bir diş ağrısını iyileştirmek için kolay ve etkili bir ilaçtır. Tek yapmanız gereken, 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suya karıştırmak ve gargara olarak kullanmaktır. Ayrıca, şişliği önler ve diş ağrısının etrafındaki alanı temizler.

Hidrojen peroksit

Hidrojen Peroksit bir ağrı kesicidir ve rahatsızlığı gidermede size yardımcı olacaktır. Sadece plakayı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kanama diş etlerini de iyileştirir. Tıpkı tuzlu su gibi gargara olarak kullanabilirsiniz. Kullanmak için,% 3 hidrojen peroksiti eşit parça suyla karıştırın. Yutmayınız.

Karanfil veya Karanfil Yağı

Karanfil , yaşları boyunca doğal bir antiseptik olan öjenol olduğu için diş ağrılarını tedavi ediyor. Bir çimdik diş üzerinde az miktarda toz karanfil kullanın veya yağını salmak için bütün karanfili biraz çiğneyin. Ayrıca, çok az miktarda karanfil yağı (yaklaşık 2 damla) kullanabilir ve ağrı azalıncaya kadar etkilenen bölgeye yerleştirebilirsiniz.

Soğuk kompres

Bir soğuk kompres karşılaştığınız ağrı her türlü etkilidir. Bir buz torbası kullanın ya da buzu plastik bir torbaya koyun ve ince bir bezle sarın, sinirleri uyuşturmak için bunu 15 dakika boyunca ağrıyan dişe yerleştirin. Aynı zamanda iltihabı ve şişliği azaltır.

Sarımsak

Sarımsak tıbbi özellikleri için bilinir ve kullanılır. Zararlı bakterileri öldürür ve ağrı kesici olarak çalışır. Kullanmanın en iyi yaklaşımı, bir macun hazırlamak ve etkilenen bölgeye koymak veya yavaşça çiğnemek olabilir. Ağrı geçene kadar bu doğal tedaviyi birkaç gün tekrarlayabilirsiniz.

Guava Yaprakları

Guava yaprakları antienflamatuar ve antimikrobiyaldir. Sadece diş ağrılarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda ağız ülserlerini ve şiş diş etlerini de hafifletir.

Meyve suyu etkilenen diş üzerinde çalışmaya başlayana kadar basitçe bir ya da iki yaprağı çiğneyin. Veya birkaç guava yaprağı kaynar suya koyun, sıvının ılık bir sıcaklığa soğumasını bekleyin ve ardından bir miktar deniz tuzu serpin. Bu çözeltiyi gargara olarak kullanın.

Buğday çimi

Buğday çimi , diş çürümesini ve ağrıyı önlerken hem kısa hem de uzun vadeli faydalar sağlayan antibakteriyel özelliklere sahiptir. En iyi sonuçlar için doğrudan buğday çimi çiğneyin veya suyunu gargara olarak kullanın. Toksinleri diş etlerinden uzaklaştırır ve bakteri üremesini azaltır.

Soğan

Soğan , enfeksiyondan sorumlu mikropları hedef alan ve size ağrıdan bir mola veren fitokimyasallar içerir.

Bunu kullanmak için en iyi yaklaşım, bir parça soğanı kesmek ve ağrınızın acı çeken tarafında çiğnemek. Bu, soğan suyunun dişinize nüfuz etmesini sağlar. Ağrı çiğnemek için çok yoğunsa, soğan parçasını doğrudan etkilenen dişe karşı tutmak için parmağınızı kullanabilirsiniz.

Dişleriniz güçlü ve temiz görünse bile, bu tür rahatsızlıkları yaşama şansınız hala var. Lütfen bu çözümleri hatırlayın ve görüşlerinizi bizimle paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.