Dirseklerini masaya Koyarak çalışanlar dikkat!

10.01.2020
104
Dirseklerini masaya Koyarak çalışanlar dikkat!

Masa başında çalışırken Fark etmeden yaptığınız hatalar sağlık problemlerine yol açabilir uzun süre dirseklerinizi masaya koyarak çalışıyorsanız bu yazıyı dikkatli okuyor nöroloji uzmanı Operatör Doktor Kerem Bıkmaz bu konu hakkında bilgiler verdi

Günlük hayatta farkında olmadan yaptığımız birtakım hareketler vücut sağlığımızı uzun dönemde etkileyecek hasarlar oluşturabilir.

Uzun süren masa başında çalışanlar dirseklerini destek almak için masaya yaslayanlar! Bu yazıdan sonra eminim daha dikkatli olacaksınız.

Uzun süre dirseklerinizi masaya yaslayarak destek aldığınızda dirseklerinizi de sinir sıkışması meydana geliyor.

Sinir sıkışması nedir?

Kubital tünel sendromu olarak da tanımlanan dirsekte sinir sıkışması serçe ve yüzük parmağında uyuşukluk meydana getirdiği gibi güç kaybına da neden olmaktadır.

Dirsekte sinir sıkışması zamanla ellerinizde güç ve beceri kaybına neden olabilir. Dirseklerinizi masa veya başka bir yere koyarken bir daha düşünün!

Uzun süre masa başında çalışanlar veya ev hanımlarının yemek yaparken tezgahtan dirseklerini yaslayarak destek almaları dirseklerdeki sinirlerin kemik ile zemin arasında kalarak ezilmesine neden olmaktadır.

Ulnar siniri olarak adlandırılan sinirde meydana gelen basınç zamanla sinirin işleyişini bozarak ön kol el bileği parmaklarında uyuşukluk meydana getirir. Bu uyuşukluğa zamanla ağrı ve karıncalanma da eklenir

Sizde de ağrı ve his kaybı varsa bir beyin ve sinir cerrahından yardım almalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.