Dilinizin Sağlığınız Hakkında Açıklayabileceği 6 Şey

11.11.2019
2.144
Dilinizin Sağlığınız Hakkında Açıklayabileceği 6 Şey

Dil çıkarmak , Tibet’te bir selamlama olurken, birçok ülkede sizi teşhis etmenin bir yolu olarak kullanılıyor. Şaşırmış olabilirsiniz, ancak dil birçok sağlık sorununu gösterebilir. İlk inceleme için aynaya bakabilir ve dilinize dikkatlice bakabilirsiniz. Bundan sonra, sizin için hazırladığımız bilgilerle eşleştirebilirsiniz.

1. Organın dil üzerindeki yeri

Dil, her bir bölgenin belirli bir iç organdan sorumlu olduğu bir haritadır . Herhangi bir değişiklik (yaralar, lekeler, kabarcıklar, vb.) Bu organlarda bir arıza olduğunu gösterebilir.

  • Yani dilin ucu kalbi gösterir.
  • Akciğerler ucun yanındadır .
  • T o dil arasında merkezi mide ve pankreas için puan.
  • Kenarları boyunca karaciğer ve dalak vardır.
  • Dilin dibine yakın bağırsaklar.
  • Bağırsakların yakınındaki kenarlarda böbrekler var.

2. Dilin şekli

Renk ve kaplamanın farklı sağlık sorunlarını gösterebileceğini biliyoruz. Ancak dilin formu da bize bir şeyler söyleyebilir.

  • İnce bir dil dehidrasyon ve metabolik problemler anlamına gelebilir.
  • Şişmiş bir dil , tiroid problemlerini veya enfeksiyonunu gösterebilir .
  • Kalın bir dil , B12 vitamini eksikliği olduğunu gösterebilir .

3. Dikey kat

Dikey çizgi omurga için sorumludur. O eğer daha yakın altına kavisli dilin, bu lomber omurgada sorunlar anlamına gelebilir.

Dikey katlamanın ortasındaki bir bükülme , göğüs bölgesindeki sorunları gösterebilir.

Dilin ucuna yakın bir eğri çizgi servikal bölgedeki sorunları gösterebilir.

4. Coğrafi dil

Bu , dilin iltihaplı bir durumudur , burada papilla bölgelerinin bazılarında renk solması vardır. Bu hormonal salgınları ve B2 vitamini eksikliğini gösterebilir. Bazen yanmaya ve ağrıya neden olabilir.

5. titreyen dil

Dildeki titreme, endişe, gizli korku ve nevrasteni anlamına gelebilir. Bu aynı zamanda Parkinson Hastalığı’nın işaretlerinden biridir .

6. Çatlak dil

Bu dil koşulu olan en sık kalıtsal . Melkersson-Rosenthal sendromu (nadir bir nörolojik bozukluk) ile de ilişkili olabilir ve sedef hastalığının oral olarak gösterdiği durumlarda ortaya çıkabilir.

Lütfen, bu dillerden herhangi birini dilinizde bulduysanız, kendinizi teşhis etmek için acele etmediğinizi unutmayın. Daha ayrıntılı bir tanı için doktorunuza başvurun.

Dilinizin sağlığınız hakkında söyleyebileceği başka bir şey biliyor musunuz? Hiç birisine dilinize bakması ile tanı kondunuz mu? Hikayenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.