Tasalara Deva: 40 Yaş Üstü Her Kadın Günde 2 Kadeh İçmeli

28.01.2019
1.169
Tasalara Deva: 40 Yaş Üstü Her Kadın Günde 2 Kadeh İçmeli

Gaz problemlerinden karın şişliğine, kolesterol ve kalp hastalıklarına kadar bütün bir gözetici nefer ceviz suyu! Nasıl yapıldığı ve kullanımı da çok ehemmiyetli. Tek tek bunları size açıkladık.

Ceviz suyunun faydaları

Bolca viitamin, Omega-3 ve yağlı asitler kapsayan cevizin tüm verimlerine hemen hemen herkes bilindik… Uzmanların sıkça dillendirdiği gibi her gün bir avuç ceviz yemek, sıhhatli bir kalp, beyin ve kilo hakimiyeti için neredeyse şart.

Özellikle gebelerde, bebek gelişimi süresince de önerilen ceviz, bebeğin beyin gelişimine katkı sağlamakta. Beyin gelişiminin yanı gizeme, bebeğin ileri zamanlarında karşılaşabileceği alerjileri olaylarına karşı da bütün bir korucu zar oluşturuyor.

Cevizin bereketlerini şuradan ayrıntılıca bilebilirsiniz, fakat biz azıcıkta ceviz suyunun bereketlerinden bahsetmek istiyoruz sizlere.

Tokluk müddetini uzatır, yap yakıcı özelliği sayesinde kilo vermeyi hızlandırır.

Kumpaslı olarak içilen ceviz suyu bitkinlik ve halsizliği yok eder.

40 yaş üstü erkeklerin prostat problemlerini ortadan kaldırır.

Hamilelik süresince harcanan ceviz suyu, kilo alımını da yavaşlatır.

Karaciğer meseleleriyle de savaşır. Karaciğeri kuvvetlendirerek muhtemel kasvetleri ortadan kaldırır.

Tiroid ve kolesterol hastalarına da öneri edilir.

Bağırsak problemlerinde son derece tesirlidir. Gaz meseleyi yaşayanlar kumpaslı olarak içmeye devam ederse bu mesele ortadan kalkacaktır.

Ceviz suyu nasıl hazırlanır?

Takribî 10 adet arınılmış cevizi 6 kadeh ılık suya atın. 7/8 saat demlendirin. Bu karışımı sabah ve akşam bir kadeh içebilirsiniz. Sabahları aç karnına, akşam ise uyumadan evvel içmeye itina gösterin.

Not: Bu karışım oldukça natürel, fakat tesirleri bireyden bireye değişiklik göstermekte. Bu nedenle sınamadan evvel hekiminize danışmakta fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.