Bunalımdayken yemeniz gereken besinler

22.02.2019
108
Bunalımdayken yemeniz gereken besinler

Şayet siz de bunalımdan muzdarip çoğu insan gibiyseniz, tüm konforlu gıdalara erişmek çok basittir. Ne yazık ki, bu besinlerin çoğu bu ciddi vaziyeti daha da kötüleştirir.

Olgunlaşmamış soya fasulyesi

Organik yeşil soya fasulyesi, yeterli beyin enerjisi için lüzumlu B kompleks vitaminleri içinde bulundurur.

Keten tohumu ve keten tohum yağı

Esansiyel yağ asitleri, sıhhatli beyin hücreleri oluşturmaları gerektiğinden bunalımın rehabilitasyonu için zorunludur. Bunalımdan muzdaripseniz, günlük iki çorba kaşığı keten tohumu yağı dayanakçı olacaktır.

Yulaf ezmesi

Şeker dolgulu ambalajlanmış alternatifler yerine bir ölçü öğütülmüş keten tohumu, bir tarçın ve bir ölçü stevya ile pişirilmiş yulaf kahvaltısının tadını çıkarın.

Badem

Magnezyum, ruh tertip edici serotoninin yapımı ve doğru çalışması için çok ehemmiyetlidir. Birçok magnezyum kaynağı gıda vardır. Badem, aralarında en çok öğrenilenidir. Magnezyum seviyelerinizi iyileştirmek için günlük olarak ham, tuzsuz bademlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Ispanak

Üç bardak ham ıspanak, balanslı ruh hallerini ve yeterli beyin hücre enerjisini geri kazanmaya dayanakçı olmak için, lüzum dinlenen günlük folatın yüzde 40’ından aşırısını kapsar.

Fasulyeler

Fasulyeler, nörotransmiterler olarak öğrenilen beyin hormonlarını üretmek için yeterli ölçüde lüzum dinlenen müthiş bir kompleks karbonhidrat kaynağıdır. Günlük en az yarım fincan fasulye harcamaya çalışın.

Ay çekirdeği

Ayçiçeği tohumları bedenin stres bezlerine, adrenal bezlere, stresle başa çıkmaya dayanakçı olmak için lüzumlu olan bütünleyici bir yiyecek maddesidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.