Deodorantı Koltuk Altı Haricinde Kullanabileceğiniz İnanılmaz Yerler

28.10.2021
781
Deodorantı Koltuk Altı Haricinde Kullanabileceğiniz İnanılmaz Yerler

Deodorant sahibi olma ihtimaliniz yüksek. Nitekim deodorant pazarı yıllık yaklaşık 74 milyar dolar değerinde. Ve çoğu insan ürünlerini koltuk altlarındaki teri ve kötü kokuyu azaltmanın bir yolu olarak kullanır. Ancak, deodorantların başarabileceği tek görev bu değildir.

1. ayaklarının üzerinde

Bütün gününü ayakkabılarıyla geçirenler terleyen ayakların verdiği mücadeleyi bilirler . Bu ter, aşırı derecede kötü bir kokuya ve bunun mikroplar gibi sonuçlarına dönüşebilir. Ayaklarınızın hijyenini sağlamanın yanı sıra, üzerlerine biraz deodorant da püskürtebilirsiniz. Onları daha taze ve kuru tutar , teri daha uzun süre uzak tutar.

2. Göğüslerinizin altında

Büyük göğüslü kadınlar genellikle göğüs bölgelerinin altında terleme sorunuyla karşı karşıya kalırlar. Dr Alexes Hazen diyor göğüslerinin altında deodorantı kullanarak daha uzun süre kuru tutmak edeceğini. Eğer bir deodorant kimyasallar neden olacaktır endişe varsa dermatit , bir alüminyum içermeyen antiperspirant seçebilirler . Aktif kömür , vücudumuzun ürettiği nemi yakalamada harika bir iş çıkarıyor gibi görünüyor.

3. İç uyluklarınızda

Bacaklarımız aşırı sıcaklarda terleyebilir veya şeker hastalığı ve anksiyete gibi çeşitli rahatsızlıklardan muzdarip olabiliriz. Bu aşırı terleme kaşıntı, tahriş ve sürtünmeye neden olabilir . Bu nedenle, günlük kotumuzu giymek herkül bir hareket olabilir.

Bu yüzden iç uyluklarımıza biraz deodorant sürmek hayat kurtarıcı olabilir. Seçtiğiniz deodorant alüminyum klorür içermelidir. Kadınların deodorant ile özel, hassas bölgelerine dokunmamak için son derece dikkatli olmaları gerekir.

4. Topukların üzerinde

Bazen ayaklarımızın ve özellikle topuklarımızın yeni ayakkabılara alışması için ekstra zamana ihtiyaç vardır. Genellikle sürtünmeden dolayı su toplarlar ve bu da yeni satın aldığımız ayakkabılarımızı giymemizi acı verici hale getirir. Deodorantın işe yarayabileceği yer burasıdır. Topuklara az miktarda uygulayarak sürtünmeyi ve dolayısıyla ağrı ve kabarmayı en aza indirebilirsiniz .

5. Tıraş bıçağıyla tıraş olduktan sonra vücudunuzun herhangi bir yerinde

İnsanların bacaklarını, bikini bölgesini ve koltuk altlarını traş ettikten sonra kızarıklık veya tahriş yaşaması oldukça yaygındır . Bazı ellerini alamıyorsanız aloe vera , sadece yakalayabilir deodoran sopa. Kaşıntıyı yatıştıracak ve kızarıklığı 2 gün içinde tedavi edecek kokusuz bir stick tercih etmelisiniz . Alkol içeren ürünlerden kaçınmaya çalışın ve belki de nemlendirici özelliklere sahip bir deodorant bulun.

6. Sivrisinek ısırıklarında

Çoğu insanın ilk içgüdüsü can sıkıcı sivrisinek ısırıklarını kaşımaktır. Ancak, Dr Steven Garner diyor sen acı tokat eğer daha etkilidir buna bir buz küpü uygularsanız daha iyi bile ya. İkincisi sizde olmayan bir şeyse, roll-on deodorantınızı alıp etkilenen bölgeye uygulayabilirsiniz. Deodorantlar, kaşıntı ve kızarıklığı azaltan alüminyum klorür içerir.

7.Ojeyi çıkarmak için tırnaklarınızda

Çoğu oje çıkarıcı, çok sık kullanıldığında tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi kurutabilen bir kimyasal olan aseton içerir . Bu nedenle , manikürünüzü bir sonraki çıkarışınızda sprey deodorantınızı denemek isteyebilirsiniz . Yapmanız gereken tek şey çok yakın mesafeden tırnaklarınıza püskürtün ve ardından bir pamuk yardımıyla boyayı ovalayın. Biraz zaman alabilir veya ikinci kez tekrarlamanız gerekebilir ama en azından aseton gibi zararlı kimyasallardan uzak durursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.