UA-133710256-1

Başkalaşımı olağanüstü oldu! 152 kilo verdi ayağa kalkar kalmaz yaptığı ilk iş bakın ne oldu!

11.02.2019
201
Başkalaşımı olağanüstü oldu! 152 kilo verdi ayağa kalkar kalmaz yaptığı ilk iş bakın ne oldu!

Adanada Yaşayan Murat Liderin Olağanüstü başkalaşımı 292 Kiloya Kadar Çıkan Adam geçirdiği Tüp mide harekâtıyla 152 Kilo Verince Görenleri Hayrete Düşürdü.

Adana’da portatif satıcılık yaparak uyumunu sağlayan Murat Lider, fazla kiloları suratından hareket edemez hale gelince beklenen destek eli kendisine İstanbul’dan uzandı.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumunda misyonlu Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mihmanlı, Lider’nün yaşama tutunma mücadelesine kaygısız kalmadı ve Lider için rehabilitasyon startı verildi.

Yüzde 2 oranında görülen süper morbit obezite tanısıyla görenleri donakaltan kiloya sahip olan Murat Lider operasyon olmadan evvel koltuk değneksiz ya da birinin dayanağı olmadan yürüyemiyordu.

Çok beğendiği portatif satıcılık işini de yapamayan Lider fazla kiloları sebebiyle artık yaşamak istemiyordu. 292 kiloluk Murat Lider yapılan tüp mide operasyonundan sonra süratle kilo vermeye başladı.

Lider 292 kilodan 140 kiloya kadar düştü. 152 kilo birden veren Lider en çok yapmak istediği şey olan portatif satıcılığa geri başladı.

Murat Lider şimdi bir cami önünde simit, ayran, şalgam satarak evini geçindirmeye çalışıyor.

Murat Lider kilo verdiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “Daha evvel 292 kiloydum. İstanbul’a gittim mide operasyonu oldum aradan 3 yıl geçti ve şu an 140 kiloyum.

Eskiden kalkamıyordum yürüyemiyordum şimdi çok şükür namazımı kılıyorum, işime gidiyorum ve eşimi alıp dolaşmaya çıkıyorum.

Eskiden cenaze gibi konutta oturuyordum 292 kilo adam ne yapabilir ki, şimdi çok şükür kendi lüzumlarımı görüyorum ve kimseye yoksul değilim.

Şu ana kadar 152 kilo verdim, 1 operasyonum daha var başka bir deyişle 100 kiloya kadar düşeceğim allahın izniyle. 152 kiloyu verdikten sonra şu an kuş gibi hafifledim. Bana kaç kilosun diye sorsanız kendimi 50 kilo gibi seziyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.