Defne Yaprağını Yakıp Bekleyin Çok Şaşıracaksınız

20.09.2019
17.691
Defne Yaprağını Yakıp Bekleyin Çok Şaşıracaksınız

Defne yaprakları yıllardır binlerce yıldır kullanılmaktadır, çünkü bunlar anti-enflamatuar özellikler içerir ve sindirimi destekleme ve solunum sistemini iyileştirme kabiliyetine sahiptir. Bir saat kaynamaya başladıktan sonra daha iyi bir tada sahip olurlar, çünkü onları çiğ denerseniz acı bir tada sahip olduklarını görürsünüz.

Muhtemelen harcayacak bir saatin olmadığını düşünüyorsun. Ancak, defne yapraklarının harika faydalarından yararlanmak istiyorsanız, şimdi onları yakabilirsiniz!

Bunları yakarak, yoğun ateşten dolayı aktif bileşiklerinin salınımını hızlandırırsınız. Kokunun solunması çeşitli sağlık yararları sağlar. En önemli iki şey:

Solunum Yardım

Defne yaprakları anti-enflamatuar bileşiklere sahip olduklarından stresi azaltma konusunda şaşırtıcı etkiler sağlarlar. Defne yaprağı yakıldıktan sonra havaya karışır ve solunum yolu iltihabını hafifletir, soğuk algınlığı tedavisinde ve alerjileri önler.

Azaltılmış Anksiyete

Amerikan Hemşire Anestezi Birliği tarafından yapılan bir araştırma, defne yapraklarının diğer önemli bileşiğinin linalool olduğunu ve sosyal etkileşimi geliştirdiğini ve kaygıyı azaltabildiğini buldu.

Linalool’un oyunculuğa başlamak için yanan yaprağı koklaması için on dakika gerekir. Bunun hafif bir psychedelic etkisi olduğu bildirilmiştir. Ancak onları doğru bir şekilde yakarsanız, defne yaprağı hızlı bir şekilde aşırı faydalı bileşiklerini serbest bırakır.

Sadece bir küllüğe kurutulmuş bir defne yaprağını yerleştirin, ateşe verin, sonra odadan çıkın ve kapıyı kapatın. Yararlı koku odayı dolduracaktır böylece birkaç dakika içinde geri dönebilirsiniz. Bundan sonra, közleri üfleyin ve derinden solunmaya başlayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.