Daha iyi bir orgazm için bu gıdaları harcayın

28.02.2019
132
Daha iyi bir orgazm için bu gıdaları harcayın

Sıhhatli beslenmenin bir hayli bereketi olduğu sıhhati de etkiliyor. Cinsel yaşamınız kötüye gidiyorsa azıcıktan vereceğimiz gıdaları harcayarak daha iyi orgazm yaşayabilirsiniz. İşte o besinler…

Bal

Tatlı şeyler bol bor kaynağıdır. Bor bedenin metabolizmasına ve esas bayan seks hormonu olan östrojen salgılanmasına destekçi olur. Bor aynı zamanda, kandaki testosteron seviyesini de çoğaldırıyor ki bu da hem bayan hem erkekte jenital seks ve orgazm için oldukça ehemmiyetli.

Fındık yağı harcayın

Kötü namına karşın, kolesterol tam seks hormonlarının orijinidir. Şayet siz ya da sevgiliniz son zamanlarda yöneldiğiniz bir beslenme programı sayesinde sıhhatli yağlar harcamaya başladıysanız, libidonuzda da bir atlama sezmeniz son derece natürel. ‘Soğuk preslenmiş’ yaftalı nebatsal ve fındık yağı harcayın.

Tahıllar

Kandaki testosteron ölçüsünü artırır. Uzmanlar libido pompalamak için haftada birkaç defa pişmiş yulaf ezmesi yemenizi öneriyor.

İstiridye

Bu banal afrodizyak gerçeğinde tüm şöhretini hak ediyor. Kabuklu deniz mahsulleri gerçeğinde tüm deniz mahsulleri seks hormonlarının kritik bileşenleri olan mineraller ile doludur. Deniz mahsullerindeki mineraller beden tarafından basitlikle kullanılabilir tuz formları biçimindedir.

Yosun

Yosun başka bir mineral kaynağı. Tiroit işlevine destekçi olan iyot açısından oldukça zengindir. Medikal testlerde kendini göstermeyen hipotiroidi hastalığı olan bayanlarda libido düşüklüğü gözükmesi basmakalıptır. Yosun daha iyi bir orgazm için seçim edilmeli.

Çikolata

Çikolata asap ihtarlarını artıran methylxanthine kapsar. Ayrıca, haz alma duygusunu da yaratır. Doku, renk ve kokusu ile de havaya girmenizi sağlayacak bir gıda olan çikolata, dondurma olarak da tüketilebilir.

Yumurta

Özellikle B6 ve B5 pantotenik asit olmak üzere B vitaminleri açısından çok zengin olan yumurta, hormon ve enerji seviyelerini dengeleyerek ve bedeni strese sokan yeisi uzaklaştırarak seks yaşamınıza büyük katkıda bulunabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.