Çıplak Uyuduğunuzda Vücudunuzun Sahip Olacağı Şaşırtıcı Etki

29.08.2019
1
Çıplak Uyuduğunuzda Vücudunuzun Sahip Olacağı Şaşırtıcı Etki

Doğal olarak uyumak, sağlığımız adına yapabileceğimiz en temel şeylerden biridir. Uykunuz yoksa sağlığınız için çok tehlikeli olabilir. Bununla birlikte, çıplak uyursanız bunun uyuyan uykunuzdan daha fazla fayda sağlayacağı gerçeğine aşina mısınız? Aslında, Amerikalıların% 10’undan azı çıplak uyuyor. Çıplak uyumak, hem fiziksel hem de psikolojik olarak inanılmaz sağlık yararları sunmaktır.

Çıplak Uyursanız Ne Olur?

1. Cildin Onarım İşlemlerini Geliştirir

Çıplak uyursanız cilt daha kolay tamir edilir. Olan, yağ bezlerinin tam kapasitede çalışacağı ve cilt besin maddelerini daha hızlı emer. Ayrıca, vücudun metabolik hızı artacaktır.

2. Ağrı azaltır

Çıplak uyku, dolaşımını teşvik eder ve özellikle karın bölgesinde olmak üzere ağrıyı azaltır. Ağrı kesici sayesinde daha rahat hissetmeye başlayacak ve daha sıkı uyuyacaksınız.

3. Enerjiyi Artırır

İyi bir gece uykusu çekerseniz, eğer çıplak uyursanız, enerji seviyeniz artacaktır. Bu, gün boyunca yeterli enerjiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

4. Daha Frisky Duygu

Cilt ile cilt teması oksitosin gibi bağlanma hormonlarını artırır ve bu sizi eşinizin dokunuşuna karşı daha hassas hale getirir. Ayrıca, bu güven, bağlanma hissini güçlendirir ve kalp atış hızını düşürür.

5. Kilo Kaybı Destekler

Çıplak uyku nedeniyle, kortizol seviyeleri artacak ve sadece daha iyi uyuyacak, aynı zamanda kilo kaybı süreci de desteklenecektir. Biraz kilo vermek istiyorsanız, çözüm budur.

6. Bakterileri önler

Çıplak uyumak, maya ve bakteri üremesini engelleyebilir. Ayrıca, bu terleme lekelerini kurutur ve vücudu rahat ettirir.

7. Uyku Geliştirir

Şimdilik açık olmasaydı, çıplak uyumak, uyumak için kıyafetlerle uyumaktan iyidir. Olan şey vücut ısısının azalması ve kıyafet giymeniz durumunda döngü bozulur. Böylece, düzensiz uyku düzenleri atmak ve dönüş ve olacak. Eğer çıplak uyursanız, bu uyku kalitesini arttıracak ve bebek gibi uyuyacaksınız.

Çıplak uyumak için bazı nedenlere ihtiyacın olursa, sana 7 tanesini önerdik. Sizi çıplak uyumanız için yeterli değilse, ne olduğunu bilmiyoruz. Sadece buna sarılın ve çıplak uyumaya başlayın, sağlığınız iyileşecek ve bebek gibi uyuyacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.