Çıplak Ayakla Toprağa Basmanın Yararları Saymakla Bitmiyor

14.09.2020
1.847
Çıplak Ayakla Toprağa Basmanın Yararları Saymakla Bitmiyor

topraklama olarak da bilinen topraklamanın faydalarını açıklıyor. Bu eğilim, organlarımızın manyetik enerjisini emmesi için ayaklarımız aracılığıyla yerle veya doğal bir yüzeyle bağlantı kurmamızı teşvik eder. Bahçemiz olmasa bile, evin içinde dolaşmanın harika bir yolu.

1. Olumsuz duyguları iyileştirebilir.

Ayakkabısız özgürce yürümek stresi azaltır ve aynı zamanda solunum, kan oksijenasyonu ve nabız gibi bazı vücut sistemlerimizi güçlendirir. Bu basit eylem aynı zamanda bizi olumlu bir duyguya dönüşen çocukluğa geri götürür.

2. Cildi yeniler.

Ayaklarınızın doğal bir şekilde nefes almasına ve ayakkabı sınırlarından kurtulmasına izin vermek çok önemlidir. Bu aynı zamanda nemin depolanmasını önleyecek ve en kötü durumda kötü kokuların ve mantarların oluşmasını önleyecektir .

İpucu: Kir veya kum üzerinde yürürseniz, eksfoliye edici görevi görür ve kirlerden daha kolay kurtulmanıza yardımcı olur.

3. Enerjiyi artırır.

Ayaklarımızda sayısız sinir ucu olduğu yaygın bir bilgidir. Akupunktur ve refleksoloji gibi bazı alternatif tıp türlerinde çok önemlidirler. Doğrudan ayaklarınızla yere veya toprağa dokunduğunuzda, bu sonlandırmaları etkinleştirirsiniz ve bu da otomatik bir enerji artışı sağlar .

4. Eklemlerdeki baskıyı azaltır.

Zamanın başlangıcından beri insanlar ayakkabısız hayatta kalabilecek şekilde tasarlandı . Çıplak ayakla gittiğinizde, vücudunuzun mekaniği ona uyum sağlayarak eklemleriniz için daha doğal bir uyum yaratır . Bu nedenle pilates veya yoga gibi bazı sporlar çıplak ayakla yapılır.

6. Dolaşımı uyarır.

Son olarak, atardamarlarınızdaki kan dolaşımını ve ayaklarınızdaki damarları harekete geçirir . Daha iyi bir dolaşım için, soğuk suda, ıslak çimenlerde, nehirde veya denizde yürümenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, bu bacaklarınızdaki iltihabı azaltmaya yardımcı olacaktır!

Bonus

Ayaklarınızın harika görünmesi ve hissedilmesi için bugünden itibaren uygulayabileceğiniz ek ipuçlarını paylaşmak istiyoruz.

  • Günde bir saat çıplak ayakla (tercihen doğal yüzeylerde) ve mümkünse ayak parmaklarınızda ve topuklarınızda yürüyün.
  • Kaslarınızı ve bağlarınızı güçlendirmek için ayakkabısız spor yapın . Hatta bazı üreticiler, bize biraz koruma sağlama avantajıyla, çıplak ayakla gittiğimizde ayaklarımızın nasıl hareket ettiğini taklit edecek şekilde ayakkabılar tasarladılar .
  • Ayak hijyenine dikkat edin çünkü kaldırımda veya bir evin içinde uzun süre çıplak ayakla yürümek , kuruluğa ve sertliğe neden olabilir ve kir biriktirebilir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.