Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önlemek İçin 8 Öneri

28.09.2019
2.194
Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önlemek İçin 8 Öneri

Vücudumuzun yaşlanmasını engelleyemesek de, yaşlanma sürecini yavaşlatmak için kesinlikle bir şeyler yapabiliriz. Sinir bozucu kırışıklıklar ve sarkık kollarla savaşmanın çözümü kozmetik ameliyatlar olmak zorunda değildir, ana doğası cildimizi gençleştirmek için ödünç alabileceğimiz sihirli hediyelerle doludur.

Şifalı Tarifler , vücudunuzun yaşlanma süreciyle savaşmak ve doğal olarak gözle görülür yaşlanma belirtileriyle savaşmak için kullanabileceğiniz 8 kolay hayat kesimi keşfetti.

1. Günlük diyetinize yaban mersini ekleyin.

Yaşlanır ve cildimiz, rakipsiz olan oksidatif DNA hasarı adı verilen bir işlem nedeniyle sarkar, ancak yaban mersini düzenli tüketimi ile yavaşlatılabilir . Bu minik meyve antioksidanlar bakımından zengindir ve yaşlanma belirtileri ile en lezzetli şekilde savaşmanıza yardımcı olur. Günlük diyetinize ekleyin ve değişimi gözlemleyin.

2. Şeker alımınızı sınırlandırın.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma , şeker tüketiminin insan vücudundaki yaşlanma sürecini hızlandırdığını ve koyu halkalara, dehidrasyona ve kırışıklıklara yol açtığını buldu . Yaşlanma ile mücadele etmek için uzmanlar , insanların şeker alımını sınırlamaları ve tatlı yiyecek ve içeceklerden olabildiğince uzak durmaları gerektiğini tavsiye eder. İçme suyuna yapış.

3. Yüzünüzü yastığa yaslamaktan kaçının.

Yüzleri yastığın üstünde midelerinde yatmayı tercih eden biri iseniz , alışkanlığınızı hemen değiştirmeyi denemenizi öneririz . Göre çeşitli çalışmalar ve uzmanlara , yastık karşı yüzünü uyku kırışıklıkları neden sonsuza kadar seninle kalabilirim. En iyi tedavi önlemedir. Yaşlanmanın erken belirtilerini önlemek için sırt üstü yatmak için kendinizi eğitin.

4. Kalsiyum seviyenizi kontrol altında tutun.

Herkes kalsiyumun kemiklerimiz için iyi olduğunu bilir, fakat pek çoğu bizi erken yaşlanmadan korumada hayati bir rol oynadığının farkında değildir . Besin vücudumuza yaptığı her şeye ek olarak, yeterli bir kalsiyum seviyesi yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve güçlü bir kemik yapısıyla daha zarif yaşlanmamıza yardımcı olabilir .

5. Yeşil çayı en iyi arkadaşınız yapın.

Yeşil çay vücudunuzun içine ve dışına yardımcı olan bir hediyedir. Antioksidanlar bakımından zengin olan bu içecek cilt hücrelerini onarır ve daha genç görünmenizi sağlar . Ayrıca, cildinizdeki kızarıklığı ve tahrişi de yatıştırır, çünkü antienflamatuar özelliklere sahiptir . Düzenli olarak yeşil çay tüketmek cildinizi sağlam ve sağlıklı tutar. Koyu yeşil halkaları ve şişkinliği önlemek için kullanılmış yeşil çay poşetlerini birkaç dakika gözlerinize yerleştirebilirsiniz.

6. Duşlarınızı kısa tutun.

Yaşlanmaya devam etmek için, aldığınız o sıcak banyolara elveda demelisiniz. Edilmiş bulunan bu banyo veya uzun bir zaman zararlardan duş cildinizi ve kuru hale getirir. Sadece bu değil, aynı zamanda kırışıklıklar ve gevşek cilt gibi yaşlanmanın gözle görülür belirtilerine de yol açar. Banyo sürenizi kısaltın ve cilt bakımı rutini uzun tutun.

7. Kendinizi güneşten koruyun.

Güneş yaşlanmayı hızlandırmada önemli bir rol oynar ve güneşte ne kadar çok dışarı çıkarsanız, kendinizi yaşlanma riskiniz o kadar artar . Güneşte bronzlaşma, doğal olarak insan yapımı bronzlaşma yatakları için de sizin için kötüdür , bronzlaşma hiçbir şeydir ama bilmeden vücudunuzu erken yaşlandırırsınız. Her gün güneş kremi takmak için bir noktaya gelin. Vücudunuzu düzgün kaplayarak kendinizi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyun.

8. Meditasyon yapın ve stresi önleyin.

Çok fazla strese girmek, vücudunuzdaki yaşlanma sürecini artırır . Sadece bu değil, düşünmek ve kaygı da erken yaşlanmaya yol açar . İşlerin seni çok fazla rahatsız etmesine izin verme. Söylemesi yapmaktan daha kolay, biliyoruz, ancak meditasyonun gerçekleştiği yer burasıdır. Meditasyon sinirlerinizi gevşetmeye yardımcı olur ve vücudunuzda sizi daha iyi hissettiren mutlu hormonlar salgılar. Yaşlanmayı önlemenin en ucuz yoludur.

Yukarıda öne sürdüğümüz hangi yaşam kesimini deneyeceksin? Günlük cilt bakım rutininiz nedir? Yorumlarda bizimle paylaşın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.