Cevizi suda 1 gece bekletip için… O hastalığın takati oldu!

24.02.2019
606
Cevizi suda 1 gece bekletip için… O hastalığın takati oldu!

Hem ara öğün olarak, hem de tatlılarda, salatalarda ve mezelerde lezzetli ve bereketli bir alternatif olarak tükettiğimiz cevizin suyu kendisinden de bereketli çıktı. Bir bardak suyun içine bir tam ceviz koyup bir gece bekleterek elde edilen ceviz suyunu kumpaslı tüketirseniz bakın vücudunuzda nelere fayda sağlıyor…

İşte kilo vermeden, kolesterol dengelemeye kadar ceviz suyunun olağanüstü faydaları…

Bir bardak suyun içine bir tam ceviz koyup bir gece bekleterek ceviz suyu elde etmeniz mümkün.

Sindirim sistemi için büyük bir sponsordur. Kabızlığı giderir. Gaz problemleri ve şişkinlik gibi rahatsızlıkları da önler.

Adet yarıyılı kumpassız olan ve sancılı geçen kadınların, bu yarıyılı daha rahat geçirmesini sağlar.

Emziren kadınlar ya da hamileler için de ceviz suyu önerilir. Hamilelik yarıyılında fazla kilo alımına manidir. Buna ek olarak, emziren annelerde ceviz suyundaki vitaminler süt yoluyla bebeğe de geçer. Bu yarıyılda bebek için gerekli olan vitaminler tabii yolla alınmış olur.

İçeriğindeki vitaminler ile beyindeki işlevleri güçlendirir. Böylece ileride Alzheimer gibi beyin rahatsızlıklarına yakalanma riskini düşürür.

Ceviz suyu, kilo vermeye dayanakçıdır. İçerdiği protein özleriyle vücudun yağ yakmasını süratlendirir ve böylece özellikle istenmeyen bölgelerdeki yağ birikimine tesir eder. Metabolizmayı da hızlandırdığı için, kilo vermeye çalışanların her gün aç karnına bir bardak ceviz suyu içmesi önerilir. Bazı diyet programlarında, ara öğünlerde tüketilebilecek bir içecektir.

Tiroit değerlerini kumpaslar. Eğer düşük ve yüksek tiroid probleminiz varsa rahatlıkla ceviz suyu tüketebilirsiniz.

Cildin yumuşamasını, sıkılaşmasını ve daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Sivilce ya da irinli sivilce gibi cilt problemlerinin rehabilitasyonunda da kullanılır.

Tırnakların ve saçların güçlenmesi için bakım mahsulü olarak da kullanılır.

Ceviz suyu, uyku problemi çekenler için de önemli bir içecektir. Uysallaştırıcı tesiri ile uyumadan evvel içilen ceviz suyu, daha kaliteli bir uykuya dalmanıza dayanakçı olur.

Yorgunluk, gerginlik, halsizlik gibi problemleri azaltır. Hayat kalitenizi yükseltir.

Kolesterolü dengeler. Bu özelliği ile kalp ve damar hastalıkları için önemli bir dayanakçıdır. İçeriğindeki folik asit, nebatsal Omega-3 ve magnezyum gibi vitaminlerle kalp krizi geçirme riskini de düşürür.

Kan şekerini dengeler ve kan akışından hızlandırır. Böylece, kendinizi daha zinde ve dinamik hissedersiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.