Cevizi suda 1 gece bekletip için… Meğerse o hastalığın takatiymiş!

04.04.2019
452
Cevizi suda 1 gece bekletip için… Meğerse o hastalığın takatiymiş!

Hem ara öğün olarak, hem de tatlılarda, salatalarda ve mezelerde lezzetli ve bereketli bir seçenek olarak harcadığımız olağanüstü gıda cevizin suyu kendisinden de bereketli çıktı. Bir bardak suyun içine bir bütün ceviz koyup bir gece bekleterek elde edilen ceviz suyunu kumpaslı harcarsanız bakın bedeninizde nelere fayda sağlıyor… İşte kilo vermeden, kolesterol dengelemeye kadar ceviz suyunun olağanüstü bereketleri…

Bir bardak suyun içine bir bütün ceviz koyup bir gece bekleterek ceviz suyu elde etkeniz olası. Peki ceviz suyunun sıhhatimize bereketleri neler? İşte cevabı…

Sindirim sistemi için büyük bir sponsordur. Kabızlığı giderir. Gaz problemleri ve kabarıklık gibi rahatsızlıkları da önler.

Adet yarıyılı kumpassız olan ve sancılı geçen bayanların, bu yarıyılı daha rahat geçirmesini sağlar.

Emziren bayanlar ya da hamileler için de ceviz suyu önerilir. Gebelik yarıyılında fazla kilo alımına manidir. Buna ek olarak, emziren annelerde ceviz suyundaki vitaminler süt yoluyla bebeğe de geçer. Bu yarıyılda bebek için lüzumlu olan vitaminler natürel yolla alınmış olur.

İçeriğindeki vitaminler ile beyindeki işlevleri kuvvetlendirir. Böylece ileride Alzheimer gibi beyin rahatsızlıklarına tutulma tehlikesini düşürür.

Ceviz suyu, kilo vermeye takviyecidir. Kapsadığı protein özleriyle bedenin yağ yakmasını hızlandırır ve böylece özellikle istenmeyen bölgelerdeki yağ birikimine tesir eder. Metabolizmayı da süratlendirdiği için, kilo vermeye çalışanların her gün aç karnına bir bardak ceviz suyu içmesi önerilir. Bazı perhiz programlarında, ara öğünlerde harcanabilecek bir meşrubattır.

Tiroit kıymetlerini kumpaslar. Şayet düşük ve yüksek tiroid probleminiz varsa rahatlıkla ceviz suyu tüketebilirsiniz.

Cildin yumuşamasını, sıkılaşmasını ve daha sıhhatli bir görünüm kazanmasını sağlar. Sivilce ya da iltihaplı sivilce gibi cilt problemlerinin rehabilitasyonunda da kullanılır.

Tırnakların ve saçların kuvvetlenmesi için bakım mahsulü olarak da kullanılır.

Ceviz suyu, uyku problemi sürükleyenler için de ehemmiyetli bir meşrubattır. Soğukkanlılaştırıcı tesiri ile yatmadan evvel içilen ceviz suyu, daha nitelikli bir uykuya dalmanıza destekçi olur.

Yorgunluk, gerginlik, halsizlik gibi problemleri eksiltir. Hayat niteliğinizi yükseltir.

Kolesterolü dengeler. Bu özelliği ile kalp ve damar hastalıkları için ehemmiyetli bir takviyecidir. İçeriğindeki folik asit, nebatsal Omega-3 ve magnezyum gibi vitaminlerle kalp krizi geçirme tehlikesini de düşürür.

Kan şekerini dengeler ve kan akışını süratlendirir. Böylece, kendinizi daha zinde ve dinamik sezersiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.