Çatlayan Dudaklar İçin Harika Doğal Yöntem Artık Dudak çatlamasına son

12.10.2020
1.203
Çatlayan Dudaklar İçin Harika Doğal Yöntem Artık Dudak çatlamasına son

Dudak Çatlamasının Sebepleri ve Tedavisi

İnsan vücudunun en hassas noktalarından biri olan dudaklar soğuk havanın etkisiyle çatlayabiliyor, sıcak havanın etkisiyle de kuruyup rahatsız edici bir hal alabiliyor. Ancak dudak çatlağının sebepleri bunlarla sınırlı değil. Peki dudak çatlamasının sebepleri nedir? Çözümleri var mıdır? İşte dudak çatlaması ile ilgili bilgiler…

Dudak çatlamaları ve dudak kuruması için önerdiğimiz doğal çözüm önerilerinin yanı sıra dudak balsamları, dudak nemlendiricileri ve durak kremleri de oldukça etkili ürünlerdir. Dudak bakım ürünlerini incelemek veya satın almak için buraya tıklayınız.

Dudak Çatlakları İçin Doğal Besinler

Cilt sağlığına iyi gelen ve vücudumuzun hassas noktalarını tedavi etmeye yarayan birbirinden faydalı doğal besinleri araştırdık. Bu içeriğimizde dudak çatlamasını önleyen ve kısa sürede iyileştiren doğal çözüm önerilerini sizlere sunucağız. İşte dudak çatlamasını iyi gelen 10 doğal besin…

1. Gül Yaprağı

Dudaklarınızın nemli kalmasına yardımcı olacaktır. Dudaklarınızdaki tahrişleri de gidermektedir. Bir avuç gül yaprağını bir kase ılık sütün içinde yarım saat bekletin. Gül yapraklarını kaseden çıkarıp elinizle veya blenderla karıştırın. Lapa kıvama geldiğinde 2-3 defa yatmadan önce dudaklarınıza sürün.

2. Süt Kreması

Çatlak dudaklar için en iyi doğal çözümlerden biridir. Süt kremi dudakları nemlendiren yüksek yağ içeriğine sahiptir. En iyi sonuç için yatmadan önce her gün taze krem uygulamaya dikkat edin. Çatlamış ve yıpranmış dudaklarınızın daha hızlı iyileştiğine tanık olacaksınız.

3. Su

Vücudumuzda bulunan su azlığı birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Dudak çatlaması ve kuruluğunun en önemli nedenlerinden biri de az su tüketimi veya ani su kaybıdır. Günde en az 8-10 bardak su tüketmeye özen göstermelisiniz.

4. Aloe Vera Jeli

Aloe vera bitkisinin sağlık ve kozmetikte yaygın bir şöhretinin olduğunu biliyoruz. Bunu sonuna kadar hak ettiğini de söyleyebiliriz. Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içinden çıkardığınız jeli dudaklarınıza sürün. Bu jel dudaklarınızda nahoş bir tat bırakacaktır. Ancak dudak kuruluğunu gidereceğinden bu durum umrunuzda olmayacaktır.

5. Şeker

Şekerin cildin ölü hücrelerini temizlemesinde üstüne yoktur. İki yemek kaşığı balı iki çorba kaşığı şekerle karıştırın. Sadece birkaç dakikalığına dudağınıza sürün. Daha sonra parmaklarınızı dudaklarınızdaki macunu ovmak için kullanın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.