Canan Karataydan Düz Duvara Tırmandıracak Yöntem

24.12.2019
13.365
Canan Karataydan Düz Duvara Tırmandıracak Yöntem

Yaptığı söylemlerle her zaman gündem olan Canan Karatay yeniden sağlık ve besin ilişkisine dair söylemlerde bulundu.

“Turp veya havucu ham olarak beyaz peynirle yerseniz düz duvara tırmanırsınız…”

Yaptığı söylemlerle her zaman gündem olan Canan Karatay yeniden sağlık ve besin ilişkisine dair söylemlerde bulundu. “Turpu veya havucu ham olarak beyaz peynirle birlikte yiyin, yanına da zeytin koyun; düz duvara tırmanırsınız”

Prof. Dr. Canan Karatay “Turpu veya havucu ham olarak beyaz peynirle birlikte yiyin, yanına da zeytin koyun; düz duvara tırmanırsınız. Fıstık yerseniz de fıstık gibi olursunuz” dedi. 1 kutu gazlı içecekte 22 kutu şeker var!

Üç yaşındaki çocuğu şeker komasından kaybettik. Lütfen bunlardan uzak durun. 1 kutu gazlı içecekten 22 kutu şeker var. Meyve suları da aynı… C vitamini var diye meyve suyu içiyorsunuz. Meyve sularında çok büyük kalori var. O kalori bedene girince, siz kendinizi kuvvetlendirilmiş hissediyorsunuz” diye konuştu.

Zeytinyağının cinslerine dikkat!

Zeytinyağı tüketiminin önemine değinen Karatay, şunları söyledi: “Zeytinyağı erişkinlerin ana sütüdür. Riviera işlenmiştir, yenmemelidir. Virjin, başka bir deyişle doğal zeytinyağı ise kanser hücrelerini öldürür. Söylemelerinde bulundu.

Zeytinin yaprağını da kendisini de harcayın,

Zeytin de bol bol yenmeli. Kalorisi yok. Zeytin dalı ve yaprağı da önemli. En güçlü doğal antiboyotiktir.

Zeytin ağacı, tüm güç koşullara dayanarak 2 bin 500 sene yaşıyor. Hâlâ da meyve veriyor. Biz 80-100 sene yaşıyoruz. Sık sık grip olmamak ve kulak ağrısı sürüklememek için zeytinyağı yiyin”.

Turp Yemenin sağlığınıza Faydaları

Turp Sindirim Sistemi sağlığı Korur: Turp harcanan besinlerin hazmedilmesi ve hazım sorunlarının ortadan kaldırılması için çok yararlı bir yiyecek kaynağıdır. Kapsadığı zengin ölçüdeki diyet lifleri yardımıyla sindirim sisteminde bulunan tam organlara fayda sağlar.

Turp güçlü Bir Antioksidandır: Turpun çok güçlü bir antioksidan olması çok geniş bir yelpazede sağlığa hizmet etmeye yardımcı olur. Antioksidanlar sayısız hastalıklara neden olan hastalıkların başlıca nedenidir. Bu özelliğinden dolayı turp bir hayli hastalıktan bünyeyi korumaktadır.

Turp Hücreleri Onarır: Turp A,C ve K vitaminleri açısından zengindir, bu özelliğinden dolayı hücrelerin yapılanmasından zararlı hücrelerin onarılmasına kadar bir hayli alanda hücre sağlığına yardımcı olur. Bu vaziyet aynı zamanda sağlıklı cilt sağlığının oluşmasına katkıda bulunur.

Turp Kalp sağlığını Korur: Zengin ölçüde demir kapsayan turp kalp sağlığını koruma ismine çok fazla fayda sağlayabilir. Demir saç sağlığından cilt sağlığına, tırnak sağlığından hücrelerin sağlığına kadar çok geniş bir alanda gereksinim dinlenen bir maddedir.

Turp Metabolizmayı Kuvvetlendirir: Turpun kapsadığı zengin mineral ve vitaminlar ayrıca genel anlamda metabolizmayı kuvvetlendirir.

Turp Kilo Vermeyi kolaylaştırır: Turpun değişik önemli özelliği kapsadığı lifler sayesinde mide ve bağırsak sağlığına katkıda bulunmasıdır. Bağırsak hareketlerini çoğaltarak kabızlık sorunlarını giderebilir. Bu vaziyet de daha hızlı kilo vermeye yardımcı olur. Aynı zamanda bünyenin yağ yakmasını teşvik eder.

Turp Kas sağlığını Korur : Turpun adale sağlığını koruma noktasında kapsadığı bol ölçüde protein kullanılmaktadır. Protein sağlıklı adale yapısının oluşmasını sağlamanın yanında, kramp ve adale kasılmalarına etkili bir şifa kaynağı olabilir.

Turp Kolesterol ve Kalp Hastalıklarına Karşı etkilidir: Turp, değişik pek çok sebze gibi rastgele bir kardiyo hastalıklarının önlenmesinde yardımcı olmaktadır. Kolesterolün emilimini kolaylaştırır.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla şahsın yararlanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.