Çamaşır makinenizi hızlı bir şekilde nasıl temizlersiniz?

08.01.2020
30.690
Çamaşır makinenizi hızlı bir şekilde nasıl temizlersiniz?

En son çamaşır makinenizi ne zaman temizlediğinizi hatırlıyor musunuz? Temiz olmayan makine içerisinde yıkadığınız çamaşırların çokta temizlendiği düşünülemez.

Belki de suan kendi kendinize çamaşır makinesi de temizlenir mi? diye soruyorsunuzdur. Çamaşır makineninizin görevi çamaşırlarınızı yıkamaktır. Ne yazikki şuan için kendi içerisini temizleyecek teknolojiye sahip değildir. Çamaşır makinesi bizim çamaşırlarınızı temizlerken bizimde onu haftada bir kez temizlememiz gerekir.

Uygulaması basit bir yöntemle kolayca çamaşır makinenizi temizleyin.

Çamaşır makinesi temizliğinden haberi olmayan bir çok kişi vardır. Makine temizliği derken makinenizi parçalara ayırarak temizlemekten bahsetmiyoruz tabi ki. Basit ve hızlı bir yöntemle makinenizi temizleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Bez,
  • 60 ml su,
  • 480 ml sirke,
  • 45 gr karbonat.

Sadece bu malzemeleri kullanarak çamaşır makinenizi nasıl temizleceğinize devam edelim.

  1. İlk olarak makinenizde deterjan görevi görecek temizlik malzemesini hazırlayalım. Su ve karbonatı bir kap içerisinde homojen bir görüntü alıncaya kadar karıştırın.
  2. Oluşan karışımı makinenizin deterjan haznesine doldurun. Sirkeyi de deterjan haznesine ekleyerek yüksek bir sıcaklıkta makinenizi boş olarak çalıştırın.
  3. Yıkama işlemi bittikten sonra kalan artıkları bir bez yardımıyla silin.

İşte bu kadar basit ve kolay bir yöntemle çamaşır makineniz artık temizlenmiş oldu. Unutmayalım ki temiz makine temiz çamaşırlar anlamına gelir. Bu uygulamayı haftada bir kez yapmayı ihmal etmeyin ki çamaşırlarınız tertemiz olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.