Çamaşır makinenize ıslak mendil koyun giysilerinizdeki değişime şahit olun

25.08.2020
6.946
Çamaşır makinenize ıslak mendil koyun giysilerinizdeki değişime şahit olun

Ortalama bir insan haftada yaklaşık 4 saatini çamaşır yıkamaya harcıyor. Modern çamaşır makineleri işin çoğunu yaparken, yıkama sonucunu önemli ölçüde iyileştirebilir ve basit bir numara ile çok zaman kazanabiliriz. Evcil hayvanınız varsa veya çok sayıda koyu renk giysiniz varsa, bu yöntem kesinlikle işe yarayacaktır. Giysilerinizi içine doldurmadan önce çamaşır makinenize ıslak bir mendil koyun ve ne olacağını göreceksiniz.

Giysilerinizde artık tüy yok

Islak mendiller, giysilerden tüy ve tüylerin çıkarılmasına yardımcı olur. Küçük kumaş, kürk ve saç parçalarını temizleyen bir emici görevi görürler. Tüm bu parçacıklar ıslak mendillere dönüşür ve sonuç olarak giysiler çok daha temiz görünür ve tüm bu kalıntıları giysilerinizden kendiniz toplamak zorunda kalmazsınız.

Nasıl doğru yapılır

Çamaşır makinesine 3’ten fazla ıslak mendil koymayın. Tambur dönmeye başladığında, bezler giysilerle karışacak ve saç ve kürk toplayacaktır. Tatmin edici sonuçları görebilmek için her yıkamada yeni ıslak mendil kullanmalısınız.

Mendilinizin yeterince yoğun olduğundan emin olun

Islak mendiller, makinenin içinde yırtılmayacak kadar güçlü olmalıdır. Onları şeritler halinde yırtmaya çalışın. Zar zor yapabiliyorsanız, bu ıslak mendiller mükemmel.

Kağıt ve kumaş mendiller işe yaramaz

Islak mendilleri kağıt veya kumaşla değiştirmeye çalışmayın. Kağıt olanlar yeterince sert değildir, bu nedenle küçük kağıt parçalarını giysilerinizden temizlemeye başlayacaksınız. Kumaş mendiller de işe yaramaz – sadece hiçbir sonuç göremezsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.