Bütün Gün Kot Pantolonu Giymek Çok Tehlikeli

07.02.2022
1.855
Bütün Gün Kot Pantolonu Giymek Çok Tehlikeli

Dar kesim kot pantolonlar yıllardır modadır ve 2022’de hala trend olmaya devam etmektedir. Günün sonunda kıyafetlerinizi değiştiremeyecek kadar bitkin hissedebilseniz de, kıyafetlerinizi değiştirdiğinizde onları çıkarmak ve daha bol bir şeyler seçmek daha iyidir. ev. Aslında skinny jean’leri çok sık ve uzun süre giymek düşündüğünüzden daha fazla soruna neden olabilir.

1. Ayaklarınızın incinmesine neden olabilir

Skinny jeanleriniz ne kadar moda olursa olsun, onları karıştırıp daha bol pantolon giymek ve eve gelir gelmez çıkarmak daha iyidir. Özellikle gün boyunca hareket ediyor veya çömeliyorsanız, dar kot pantolon giymek için çok fazla zaman harcamak, bacaklarınızdaki kaslara ve sinirlere zarar verebilir . Skinny Jeans ve dar kemerlerin kombinasyonu, aynı zamanda Skinny Pant Sendromu olarak da bilinen bir durum olan uyluklarınızın ön kısmında uyuşma , ağrı ve karıncalanmaya neden olabilir.

2. Kan dolaşımınızı yavaşlatabilir

En sevdiğiniz kot pantolonunuz her durumda vazgeçilmez kıyafetiniz olabilir, ancak daha önce ağır ve yorgun bacaklar hissi yaşadıysanız, daha rahat pantolonları tercih etmek daha iyidir. Bel çevresini çok kısıtlayıcı ve sıkı giysiler giymek kan dolaşımınızı azaltabilir ve damarlarınızın kanı kalbe ve diğer organlara geri pompalamasını zorlaştırabilir.

3. Mide yanmasını daha da kötüleştirebilir

Kot pantolonunuzu çok uzun süre giyerseniz belinizin çevresinde derin ve hassas çıkıntılar bırakabileceğini muhtemelen fark etmişsinizdir. Karnı iten dar giysiler aslında birçok insanın muzdarip olduğu en yaygın bağırsak sorunlarından biri olan asit reflüsüne neden olabilir. Ve tamamen sağlıklı olsanız ve ağrılı mide ekşimesine aşina olmasanız bile, 2 haftalık bir süre boyunca düzenli olarak dar giysiler giyerseniz, yine de reflü geliştirme şansınız vardır.

4. Duruşunuzu etkileyebilir

Dar kot giymek sizi bir arada hissettirebilirken, uzun vadede aslında sarkmanıza neden olabilir. Dar kot pantolonlar beliniz ve kalçalarınız arasındaki sağlıklı dengeyi bozar ve aşırı bel fleksiyonuna neden olabileceğinden omurilik disklerinizdeki stresi artırabilir .

5. Üreme sağlığınız için iyi değil

Skinny jean’lerin klasik olduğuna şüphe yok, ancak günlük olarak giymek bazı enfeksiyon ve tahriş riskinizi artırabilir. Bunlardan biri, özel bölgenizdeki kronik ağrı ile karakterize bir durum olan vulvodinidir. Araştırmacılar, haftada 4 veya daha fazla dar kot giyen kadınların vulvodini geliştirme olasılığının hiç dar pantolon giymeyenlere göre iki kat daha fazla olduğunu bulmuşlardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.