Bundan Sonra Tuvalet Kağıdını Evinize Sokmayacaksınız

07.01.2022
3.184
Bundan Sonra Tuvalet Kağıdını Evinize Sokmayacaksınız

Tuvalet kağıdı, temel banyo hijyeni gibi görünüyor. Ama aslında, birçok Asya ülkesinde insanların banyolarında bile yok. Tuvalet kağıdı söz konusu olduğunda, çoğumuz mümkün olan en güzel kokuya sahip en yumuşak ruloyu isteriz, ancak muhtemelen temiz kalmanın en sağlıklı yolu olmayabileceğini düşünmüyoruz bile.

1. Mahrem yerlerinizi tahriş edebilir

Belirli bir ürünü satın alırken etiketleri okumak her zaman önemlidir ve tuvalet kağıdı bir hijyen ürünü olmasına rağmen, şirketler “ticari sır hakları” iddiasıyla tüm malzemeleri listelemeyi reddederler . Yine de formaldehit adı verilen tehlikeli bir kimyasal, tuvalet kağıdını daha güçlü ve daha yumuşak hale getirmek için sıklıkla kullanılır. Formaldehit, özel bölgelerinizi çok tahriş edebilir ve ayrıca gözlerinizin , cildinizin ve boğazınızın daha hassas olmasına neden olabilir .

2. Alerjileri tetikleyebilir

Kokulu tuvalet kağıdı kesinlikle güzel kokar ve banyonuza hoş bir katkı olabilir, ancak bu çekici parfümler aslında alerjiye neden olabilir Tuvalet kağıdının bir bahar bahçesi gibi kokmasını sağlamak için şirketler genellikle özel bölgelerinizin sağlıklı pH’ını bozabilecek ve hatta maya enfeksiyonlarına neden olabilecek yapay kokular kullanır.

3. Üreme sağlığınızı etkileyebilir

Geri dönüştürülmüş tuvalet kağıdı satın almak bilinçli bir seçim gibi görünebilir, ancak çoğu zaman bisfenol A veya BPA adı verilen güçlü bir endokrin bozucu içerir . BPA, doğurganlık ve rahmin işleyişi için çok önemli olan östrojen hormonuna kimyasal olarak benzer . Östrojeni taklit ettiği için BPA üreme ile ilgili sorunlara yol açabilir. Aslında, BPA’dan kaçınmak , tıp uzmanlarının bir aile kurmak isteyen kadınlara önerdiği ilk şeylerden biridir.

4. İşi yapmıyor olabilir

Tuvalet kağıdı size temizlik hissi vermesine rağmen, mahrem yerlerinizi temizlemenin en etkili yolu olmayabilir. Tahrişe neden olmanın yanı sıra, tuvalet kağıdıyla silmek , ellerinize ve tırnaklarınıza mikrop ve dışkı bulaştırma riskini de beraberinde getirir . Örneğin bide kullanmak temiz kalmanın daha iyi bir yolu olabilir ve tüm kullandığınız su olduğundan cildiniz için de daha naziktir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.