Bundan Sonra Artık Hep Güleceksiniz Her Gün Gülümsemenin Size Kattığı 5 Harika Şey

26.08.2020
276
Bundan Sonra Artık Hep Güleceksiniz Her Gün Gülümsemenin Size Kattığı 5 Harika Şey

Gün içinde sık sık gülümsüyor musunuz? Yoksa hiç gülümsemediğiniz günler var mı? Eğer varsa şunu unutmayın; asık suratla geçen koca bir gün boşa gitmiş demektir! Her gün gülümseyin! Neden mi? Çünkü size sandığınızdan çok daha fazla şey katıyor. Her gün gülümsemeniz için 5 harika nedeni sıralıyoruz.

Gülümsemek kötü ruh halini engeller

Kötü bir gün geçiriyorsanız, çevrenizdekilerle kafanızı dağıtacak birşeyler konuşun ve gülümsemeye çalışın. Gülmek, serotonin ve dopamin salgılanmasını sağlar. Bu da daha mutlu hissetmemize yardımcı olur. Öte yandan gülümsemek karşısınızdaki kişinin de ruh halini olumlu yönde etkiler. Eğer çevrenizde morali bozuk biri varsa ona gülümseyerek kendini iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Gülümsemek stresi ve endişeyi azaltır

Çeşitli çalışmalar, gülümsemenin stresli aktiviteler yaparken bile stresi ve kalp atış hızınızı düşürdüğünü göstermektedir. Gülümsemenin bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair çalışmalar da mevcut. Daha rahat bir zihin ve ruh hali vücutta bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı anda daha fazla beyaz kan hücresi salgılar. Beyaz kan hücreleri, vücudu tehlikeli hastalıklardan ve yabancı parçacıklardan korur.

Gülümsemek, kaş çatmaktan daha kolay

Bilim adamları, kaşları çatmak için gülümserken olduğundan daha fazla kas kullanıldığını ortaya koydu. Ayrıca kaşları çatmak, ilerleyen yıllarda yüz kırışıklarına sebep olur.

Gülümsemek bizi daha çekici kılıyor

Gülümseyen insanların, sıklıkla somurtan insanlara oranla daha çekici göründüğü bilinen bir gerçek. Gülümsemek bulaşıcıdır. Bu sebeple insanlar mutsuz kişilerle değil pozitif kişilerle vakit geçirmek ister.

Gülümseme ücretsiz, anında terapi

Yukarıda yazdığımız tüm şeylerin yanı sıra gülümsemek ücretsizdir. En kolay terapi yöntemlerinden biridir. Gülümseyin ve etkisini görün.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.