Bulaşık Makinesi Tabletinin Aklınıza Gelmeyecek Kullanım Alanları

17.12.2019
11.785
Bulaşık Makinesi Tabletinin Aklınıza Gelmeyecek Kullanım Alanları

ev temizliği bayanların zamanını alan ve zaman zaman zorlayan fakat yapılması gereken işlerin başında yer alır. Bulaşık makinesi tableti bazı sorunlarda imdadımıza yetişiyor. Bulaşık makinesi tabletinden nasıl faydalanırız, nerelerde yaşamımızı basitleştirir, yazımızda bunlara yer verdik.

Tuvalet Temizliği

Gece uyumadan önce bir adet bulaşık aygıtı tabletini klozetin içerisine atın.Ve sabaha kadar bu şekilde kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda klozeti fırça yardımı ile ovun tüm kirleri ve lekelerin yok olduğunu ve parladığını göreceksiniz.

Kaşık-çatalları parlatın

Bir kap sıcak suyun içerisine bulaşık aygıtı tableti atın ve kaşık ve çatallarınızıda içerisine koyun. 1 saat bekletin ve bolca su ile durulayın.Tüm kirlerden kurtulurken ışıl,ışıl parladıklarını göreceksiniz

Balkon masa sandalyelerini temizleyin

Balkon veya bahçenizdeki plastik sandalyeler masalar bir zaman sonra gerek dış etmenlerden gerekse tozlardan kirlenip kirletilmelere maruz kalabilir.Bunun içinde bir kovaya sıcak su koyun ve içerisine bulaşık makinesi tableti ilave edip bu karışımla silin. Plastikleriniz ilk günkü hallerine dönecektir

Çamaşır makinenizin ömrünü uzatın, tamburunu temizleyin

Çamaşır makinenizin deterjan gözüne 2 adet bulaşık deterjanı ilave edip yüksek sıcaklıkta makinenizi çalıştırın.Bu hem tamburunuzun dezenfekte olmasını sağlarken cihazınızın ömrünü de uzatacaktır.

Duvar kirlerini yok edin

Duvarda oluşan yağ kirleri olsun ya da çocuğunuzun kalemi ile duvarları boyamasından oluşan izleri için bulaşık makinesi tabletini sıcak suya koyun 15 dakika bekledikten sonra duvarları bu karışımla silin kirlerden eser kalmayacaktır.

Beyazlarınız ışıl ışıl olsun

Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken deterjan gözüne deterjanla beraber 1 adet bulaşık aygıtı tableti koyun.Bu yöntemi tül perdelerinizi beyazlatmada da kullanabilirsiniz.

Halılarda kir bırakmaz

Halı ve koltuklarınızı bir kova suda erittiğiniz tablet yardımıyla temiz yapın.

Mutfakta işinizi basitleştirir

Mutfak dolaplarını arındığınız suya atacağınız yarım tablet işinizi çok kolaylaştıracaktır

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla insanların yararlanması için, beğeniğ, paylaşmayı unutmayın lütfen…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.