Bu Yöntemler Sayesinde Kabızlığa Son

17.09.2019
130
Bu Yöntemler Sayesinde Kabızlığa Son

Amerikalılar , kabızlık kadar yaygın bir sorun için yılda 250 milyon dolardan fazla ilacı harcıyorlar . Sinir bozucu ve ağrılı olabilse de, çoğu durumda, yeterince lif yemediğiniz veya susuz kaldığınız için oluşur. Şifalı Tarifler size kabızlıktan muzdarip olan, bu yüzden sizlere kabızlıktan kurtulmanın 6 hızlı yolunu anlatmak istiyorum. Ve çoğumuzun tuvalette ne yaptığını öğrenmek için bonus bölümünü kaçırmayın!

1. Ballı limonlu çay için.

Suya bal ve limon ekleyerek bir çay yapın. Bal müshildir ve ayrıca limonun neden olduğu çayın derinliğini azaltmaya yardımcı olur. Limon, sindirim sistemi için doğal bir uyarıcı görevi görür ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

2. Çok fazla su için.

Erkekler günde en az 3,7 litre sıvı ve kadınlar 2,7 litre içmelidir . Zira sert, kuru dışkı kabızlığın en yaygın nedenidir ve yeterince su içilmesi vücudu uygun şekilde sulandırır ve dışkının geçmesini kolaylaştırır. Su ve meyve suları kabızlıkla mücadele için en iyisidir. Armut ve elma suları hafif doğal müshildir, bu yüzden seçerseniz daha iyi ücret alırsınız.

Kafeinli içeceklerden ve sodalardan kaçının ve vücudunuzu nemlendirmek yerine, vücudunuzdan daha fazla sıvı akacak.

3. Lifli yiyecekleri yiyin.

Lifli yiyecekler doğal bir müshil görevi görür. Bunlar dışkı daha su tutmaya yardımcı ve bu nedenle toplu olarak o kadar. İşlerin serbestçe akmasını sağlamak için günlük diyetinize en az 20-35 gram lif dahil etmelisiniz . Lif bakımından zengin yiyecek kaynakları arasında Brüksel lahanası, elma, incir, kepekli tahıl ve siyah fasulye bulunur.

Kabak, susam, ayçiçeği veya keten tohumu gibi tohumlar ve kuruyemişler de iyi lif kaynaklarıdır. Bununla birlikte, bir uyarı kelimesi: kanama bozuklukları, bağırsak tıkanıklıkları veya yüksek tansiyon varsa, keten tohumu yemeyin. Hamile ve emziren anneler de bundan kaçınmalıdır.

4. Kuru erik yiyin.

Sadece lifler bakımından zengin erikler değil , aynı zamanda kabızlığı doğal olarak gideren bir dışkı gevşetici şeker olan sorbitol içerir. 100 gram kuru erik 14.7 gram sorbitol içerir. Bununla birlikte, birçok insan gibi, eğer kuru erik tadı sevmiyorsanız, bir bardak suyunu çabucak yudumlayabilirsiniz. Meyve suyu meyveden daha az lif içermesine rağmen, yine de hile yapması gerekir.

Kuru eriklerin efekti göstermeye başlaması biraz zaman alır, bu nedenle bir veya 2 saat rahatlayın . Lütfen denize girmeyin !

5. Şişirme ajanları tüketin.

Keten tohumu , çemen ve psyllium gibi bitkilerin müshil etkisi vardır ve dışkıyı yumuşatır. Kabızlık çekiyorsanız, onları yiyin ve bol su için. Ayrıca, bu takviyeleri ile mevcut çaylar vardır, onları da deneyebilirsiniz.

6. Yemeklerinize yoğurt ekleyin, ancak diğer süt ürünlerinden uzak durun.

Kabızlık çekiyorsanız, süt ürünlerinden uzak durmanız tavsiye edilse de, bunun istisnası yoğurttur. Yoğurt, Bifidobacterium longum veya Bifidobacterium animalis gibi probiyotikler içerir ; bu çalışmalarda dışkıda daha sık ve daha az ağrılı geçişlerde yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Bonus: Tuvalet için doğru oturma pozisyonu var.

“Batı tarzı” floş tuvaletlerde otururken, sırtınızla 90 ° ‘de kalçalarınızla düz oturmak çok yaygındır. Ancak bu yanlış duruş. Dışkılama geçişi puborektalis kası çekilmesi nedeniyle daralır. Kolonun ucunda halka yapan bir kas grubudur. Uyluk ve kalça 90 ° açı yaptığında, bu kas gergindir ve kolonun düzgün şekilde açılmasına izin vermez. Oturmanın doğru yolu, öne eğilmektir, böylece omurganız uyluklarınıza göre yaklaşık 35 ° bir açıda olur .

Sık sık kabızlık çekiyor musunuz? Kendini rahatlatmak için ne yaparsın? Biz bilmek isteriz !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.