Bu Yöntemle En Ufak Sesleri Dahi Duyacaksınız

03.08.2019
82.877
Bu Yöntemle En Ufak Sesleri Dahi Duyacaksınız

Kulağınız bir şekilde tıkanmış ya da iyi duymuyor olabilir. Bu içerikten öğrenecekleriniz sayesinde çoğu kişiden daha iyi duymaya başlayacaksınız.

Alkol ve Sirke

Kulağınızda eğer bakteriyel bir hastalık oluşmuşsa, ispirto ve sirkenin yardımıyla hazırladığınız karışımı bir pamuğun emmesini sağlayıp kulağınızın içine yerleştirin. Bu pamuğu kulağınızın daha iyi duruma geldiğini anlayana kadar (birkaç dakika) bekletin.

Tuzlu su gargarası

Tuzlu su bir dakikadan daha az sürede kulak tıkanıklığınızın giderilmesine yardımcı olacaktır. Kulaklarınızın yanı sıra, burun tıkanıklığı için de birebir.

Zeytinyağı damlatın

Eğer kulak kirleri kulağınızı tıkadıysa, zeytinyağını çok az ısıttıktan sonra bir damlalık yardımıyla kulağınıza damlatın ve 10 dakika içerisinde yumuşayan kulak kirinizi kulak çubuğu ile temizleyin.

Ayçiçeği yapı ve su

Bu iki maddeyi karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz kayganlaştırıcı kıvamındaki karışımı hem kulaklarınızın açılması hem de boğazınızın yumuşaması için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Serum fizyolojik solüsyonu

Serum, tuz ve karbonatı karıştırın. Bir damlalık veya şırınga aracılığıyla aldığınız karışımı burnunuza veya kulağınıza damlatın. Böylelikle tıkanıklıklar giderilecektir.

Nane yaprakları ve tuz

Nane yapraklarını ve tuzu bir tencere içerisinde belirli miktarda suyun içinde kaynatın. Kaynayan suyun buharını içinize çekin. Dilerseniz üzerinizi bir havlu yardımıyla kapatıp daha çok buhar soluyabilirsiniz.

Cadı fındığı

Eşek kulağını ve cadı fındığını bir kap içerisinde kaynatın. Soğumasını bekledikten sonra karışımı damlalığa ya da şırıngaya alın ve tıkalı olan kulağa uygulayın. Günde 4 defa uygulamanız yeterli gelecektir.

Sarımsak

Bir veya iki diş sarımsağı soyup güzelce ezin. Yağın içinde ısıtın ardından beze sarıp kulağınıza yerleştirin. Bütün kiri alacak ve kalan olursa da kulak çöpüyle almanız kolaylaşacaktır.

Çay ağacı yağı ve buhar

Çay ağacını kaynamış bir suyun içerisine birkaç damla damlatın ve suyun buharının kulağınıza ulaşmasını sağlayın. Kulağınızın birkaç dakika içerisinde açıldığını göreceksiniz. Çay ağacı yağını ayrıca ısıtıp da kulağınıza damlatabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Tayyar Semih ÇAĞIN dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiıer için teşekkürler.👍

  2. Melih uslular dedi ki:

    İşitme kaybı var nasıl bir şeyi uygulamalarımız bana neyi önerirsiniz ? Teşekkür ederim…