Bu Ürün Virüsleri, Mantar Enfeksiyonlarını ve Bakterileri Hepsini Bir Arada Öldüren Tek Ürün

04.10.2019
2.516
Bu Ürün Virüsleri, Mantar Enfeksiyonlarını ve Bakterileri Hepsini Bir Arada Öldüren Tek Ürün

Arıların sindirim enzimlerini, bitkiler tarafından üretilen reçineli maddelerle karıştırmak, propolis adı verilen yapışkan bir madde oluşturur . Arıların kendilerini korumak ve kovanlarını ve peteklerini temizlemek için propolis kullanmaları gerekirken, insanlar tıbbi amaçlar için kullanabilir.

Binlerce yıldır propolis bizim tarafımızdan biliniyor olmasına rağmen, modern tıp hala yararlı özelliklerini ortaya çıkarma sürecindedir. En çeşitli şekillerde tüketilebilir: çiğnenebilir, süte eklenebilir (bu öksürük semptomlarını hafifletmek için harika bir yoldur) veya harici veya dahili bir renklendirme formunda kullanılabilir.

Bir propolis tentürünün iyileştirici özellikleri

Bir propolis tentürünün oral tüketimi , bağışıklık sistemini güçlendirmeye, iltihabı azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda bir antioksidan olarak işlev görür. Propolis dışarıdan kullanıldığında faydaları hala daha geniştir: yaraları dezenfekte edebilir ve iyileştirebilir, cildi yenileyebilir, anestezi yapabilir ve mantar enfeksiyonlarını öldürebilir.

Doktorlar bademcik iltihabı, farenjit, sinüzit, otit, tiroit, bronşit ve zatürreeyi tedavi etmeye yardımcı olmak ve çok sayıda viral enfeksiyonları (grip, herpes) çıkarmak dahil olmak üzere birçok farklı durum ve hastalık için propolis yazmaktadır. Ayrıca jinekolojide her türlü diş probleminde ve hatta mide hastalıklarının üstesinden gelmeye yardımcı olmak için kullanılır.

% 10 propolis tentürü tıbbi amaçlar için en sık uygulanır. Eczanelerden çok az miktarda satın alınabilir (küçük bir 25 ml’lik şişe uzun süre dayanır), ancak kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Propolis nasıl kullanılır

1- Bademcik iltihabı ve farenjit için , 1:10 oranında sodyum klorid ile seyreltildi tentür gargara.
2- Diş hastalıkları durumunda ağzınızı durulamak için aynı konsantrasyonu kullanın .
3- sinüzit ve diğer sinüs enfeksiyonları , burun sulamak için yukarıda açıklanan aynı çözümü kullanın.
4- otit , kulak içine tentürüyle doymuş pamuklu yün bir parça yerleştirin. Bir çocuk için prosedürü uyguluyorsanız, tentürü 1: 1 oranında sıcak suyla seyreltmeniz gerekir. Yetişkinler için, iyileşene kadar her kulağa iki damla% 5 tentür uygulamak mümkündür.
5- Propolis tentürünün solunması solunum yolu hastalıklarını tedavi etmek için kullanılabilir . Tentürden bir damla 5 ml sodyum klorüre ekleyin, sonra çözeltiyi bir inhalatöre aktarın.
6- Bir itibariyle genel tonik : süt veya su bir kaşık içinde tentürü 15-20 damla çözülür ve yemeden önce 30 dakika içilir.
7- Gastrik hastalıkların tedavisine yardımcı olmak için , tentürün 15-20 damlasını 100 ml ılık suda çözün ve yemekten 30 dakika önce iç.
8- Zarar görmüş cilt, yaralar, uçuklar ve mantar enfeksiyonunun neden olduğu ayak ve tırnaklara zarar vermek için : seyreltilmemiş tentürü losyon / merhem olarak uygulayın veya bandajlayın.

Herhangi bir hastalığın kesin teşhisini almak ve onu tedavi etmek için propolis kullanma konusunda doğru tavsiyeler almak için her zaman önceden bir doktora danışmanız gerektiğini unutmayın.

Propolis , arılar tarafından üretilen ürünlere alerjisi olan kişilerce kullanılmamalıdır. Çocuklar, hamile kadınlar ve şoförler, alkol bazlı propolis tentürlerinin oral olarak kullanılmasından kaçınmalıdır (yalnızca bu durumlarda harici olarak kullanılmaları gerekir). Propolis bazlı ürünler, alerjik reaksiyon riskinin yüksek olması nedeniyle üç yaşın altındaki çocuklara verilmemelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.