Bu Noktaya Masaj Yaparsanız Ne Olur ?

21.09.2019
1.314
Bu Noktaya Masaj Yaparsanız Ne Olur ?

Seni bilmiyorum ama her türlü masajı seviyorum, çünkü çok rahat ve çok sağlıklı. Rahatlamak için çok sayıda masaj tekniği vardır. Birçoğu sağlığımız için faydalı ve aynı zamanda kendimizi harika hissetmemizi sağlıyor.Bu tekniklerin çoğu çok fazla boş zaman, para ve bir uzman gerektirir. Neyse ki, vücudunuz üzerinde yararlı bir etkisi olacak ve normal bir masajın delik çabasını içermeyen oldukça basit bir yöntem var. Bilinçli olarak kaşların arasındaki bölgeye masaj yaptırmanın gerekliliğini hissettiğinizde birçok zamanlar vardı eminim.

İçgüdülerin rastgele değil! Kaşlar arasındaki noktaya masaj yapmak konsantrasyonunuzu arttırır, gerginliği azaltır, baş ağrıları giderir ve gözleri rahatlatır (özellikle bir bilgisayarın önünde çok zaman geçirdiyseniz). Çin tıbbı uygulayıcıları, bu masaj noktasının bir kişinin sezgisinin gücünü arttırdığına inanıyorlar.

Kaşlar arasındaki noktaya hafifçe bastırın ve parmağınızı yaklaşık 3 santimetre yukarı kaydırın. Bu noktaya 45-60 saniye boyunca basıldı. Belki de çok fazla beklemiyorsun, ama sonucu görene kadar bekle! Uzmanlar, bu prosedürün, beyin gerginliğini azaltmaya yardımcı olan beynin bir alanını harekete geçirdiğini açıklıyor. Aynı zamanda cildin, özellikle göz ve ağız çevresindeki görünümünü iyileştirir ve yenilenme sürecine yardımcı olur.

Bu gönderiyi beğendiyseniz, bir arkadaşınıza e-postayla göndererek veya Pinterest’te paylaşarak yayılmasına yardımcı olsanız çok minnettar olurum. Teşekkür ederim!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.